• dark horse comics'in çıkardığı graphic novel trilojisi.

bu triloji william c. dietz adından bir star wars öykü yazarı tarafından kaleme alınmıştır.

1) soldier for the empire: kyle katarn'ın stormtrooper eğitimi aldığı zamanları ve imparatorluktan neden ayrıldığını anlatıyor.
    2) rebel agent: kyle'ın dark forces 1'de yaşadıklarını anlatıyor.
    3) jedi knight: dark forces 2'de kyle'ın başından geçen olayları anlatıyor.

özellikle serinin resimleri taktire şayandır. her kitabın resmini farklı bir ünlü sw kitap kapağıçizeri yapmıştır.

sırasıyla: dean williams, ezra tucker ve dave dorman.
  • ucuncu bolumde suyun icinden aniden fırlayan ahtapot bozması yaratıklar sayesinde bilimum kanalizasyon , dehliz ve pis su fobisi yaratan oyun.
  • yıllar sonra oynayayım dedim yürümedi. zamanında nasıl ayıla bayıla oynuyormuşuz hayret. bölüm dizaynları yüzünden kör oldum.
  • kyle katarn adinda zamaninda dark side icin cali$mi$ bir casusu yonetiyorduk . atmosferi super vermi$lerdi . tek eksigi gore'un azligiydi .
  • sinematikleri bırak o zamanı şimdi için bile çok iyi idi.itiraf ediyorum "jabba's ship" bölümünü hile ile geçebilmiştim
  • kyle katarn'in jedi oldugunu henüz ke$metmedigi zamanlar, asilerin ba$arilini casusuyduk o zaman tabii, death star v1.0a nin planlarini ele geciriyorduk, sonrasi jedi knight serisiyle devam etmi$ outcast ve academy'de i$in kilici yeteneklerini yeni oyun motoru ile konu$turmaya gelmi$tir sira.

düzeltme: knight of thorn'un da uyarısıyla death star'ın sürümü.
  • 1994'te doom'dan sonra cikmis, oykusu, grafikleri (zamanina gore) ve fps olayini star wars evrenine tasimaktaki basarisiyla begeni toplamis lucasarts oyunu.
    98'de jedi knight adiyla bir devam oyunu da cikmistir.
  • (bkz: dark forces)
  • oyunun amacı, imparatorluğun süper asker projesi olan dark trooper'ları durdurmaktı.
  • star wars jedi knight serisini oynayanları aşina olabileceği 1995 yapımı jedi knight serisinin ilk oyunu. ana karakteri kyle katarn dır.
hesabın var mı? giriş yap