• bi filmi sevmem icin yeterli bi adam bu..basrolden ziyade hep yardimci rollerde oynamasina karsin bu adamin yaydigi ilginc bi aura vardir gibi gelir bana, kafasina balta indirseniz bile yine de sanki size donup sakin, stable, ve ben biliyorum (neyi bildigini cozemedim henuz) tarzinda bir bakis aticagi hissi verir..hollywood'un en sempatik aktorunu secin deseler 1 numarali adayim bu adamdir..the rock, contact, negotiator, proof of life, green mile gibi saglam filmlerde de oynamistir, kariyeri buyuk bir hevesle ve sevgiyle takip edilesi insan..
  • hearts in atlantis'te de bobby abinin olgunluga eri$mi$ halini canlandirmi$tir kisa bir rolde .
  • genellikle sert ve kötü karakterli kişileri oynamasıyla ama başarılı oynamasıyla takdirimi toplamış, "morse oynuyosa ilginç bi filmdir" düşüncesine kapılmama neden olan, şu anda gösterimde olan son filmi hearts in atlantis te uzun ve bembeyaz saçlarıyla değişik bi karakterle kısa da olsa iyi rol kesen karizmatik kişi. ayrıca bu kadar iri yarı olduğunu farketmemiştim hearts in atlantis ten önce* , ezer geçer hiç dinlemez izlenimi bırakıyor hala bende.
  • contact'ten sonra yakindan takip etmeye basladigim, cok babacan gorunuslu bir oyuncu, muthis sempati duyarim kendisine. filmde* sakin ses tonuyla "if it's just us, then it'd be an awful waste of space" demesi kulaga muzik gibi gelir.
  • (bkz: steve morse)
  • sean penn in fetiş oyuncusu. iki metreye yakın boyuna karşın sevimli bir yüzü vardır. yine de kötü adam rollerini de en az iyi tiplemeler kadar başarıyla oynar. yine sean penn'in yönetiminde başrolünü viggo mortensen ile paylaştığı the indian runner filminde iki kaşının arasını havaya kaldırabildiğini fark etmiştim. sanırım hiçbir mimik bir insanın yüzüne bu kadar hüzünlü bir ifade veremez.
  • (bkz: samuel morse)
  • bu adam gul kardesligi adlı dizide peter strauss'la oynamisti.
    kimligini bulamasinlar diye tum dislerini cektirmisti de kabuslarima girmisti.
    ama iyi oyuncudur.demek o zamanlar kimligin bulunamamasi icin dislerinden olmak yeterliymis.
  • 1953 massachusetts doğumlu amerikalı aktör.

2002 yılı yapımı shuang tong isimli film sayesinde dün gece kendisini izleme imkanı buldum. nedense bu adamın ismini bir filmin oyuncu listesinde gördüğümde o filmi izlemek isterim. ama dün gece oyunculuğu ile beni hayalkırıklığına uğrattı. bana iyi bir film borcun var morse, unutma sakın!
  • (bkz: 16 blocks)
hesabın var mı? giriş yap