• --- spoiler ---

diziden koptuğum bölüm şu tenis oynadıkları bölümdü. şimdi l diyor ki bu maçı light alırsa hırslı biri olduğunu kanıtlayacak, yok eğer kaybederse bilerek yenilecek kira olmadığını kanıtlamak için. e be götünden olasılık sallayan adam, o zaman ne demeye oynuyonuz o maçı her türlü kira diyeceksin adama
    --- spoiler ---
  • bittiğine üzüldüğüm anime. l, near ve en cok ryuk'u özleyeceğim...
    son bölümleri biraz oldu bittiye gelmiş gibi dursa da mutlaka izlenmesi gereken animelerden.
  • izleyip bitirdikten sonra hayatınınzda büyük boşluklar yaratacak anime.
  • --- spoiler ---

l sonuna kadar getirdi getirdi de near artık yorulmuş light'a son darbeyi vurdu. son darbeyi vuran l olsaydı manevi tatminim daha yüksek olurdu. böyle sanki canım çok ekler pasta isterken onu bulamayıp havuçlı kek yedikten sonra ekler pasta ikram edilmiş gibi, ruhsuz gibi oldu.

--- spoiler ---

üzüm ve diğer şeyler'in ryuk'u da acaba buradaki ölüm tanrısından esinlenerek mi ryuk.
  • çoğu kişiyi anime izlemeyen başlatan eşsiz animedir. 37 bölümün sonunda içimde bir buruklukla 1-2 hafta yaşadım. bende derin izleri vardır.
  • tekrar tekrar izlenmesi gereken guzel animedir. ayrıca muzikleri cok etkileyici olan animedir. sadece müzikleri icin bile izlenir.

http://youtu.be/a5mkdkcadua

http://youtu.be/mtglrcrewrk
  • lise yıllarımda hayalgücünün sonsuzlukla yarıştığı japon anime dünyasıyla tanışmama vesile olandır. her bölümünü büyük bir heyecanla izlerdim başlarda 4-5 bölüm ardarda izlerken sonraları lan bu biticek şimdi korkusuyla her gün bir bölüm şeklinde izlemiştim . hala da daha iyisini görmüş değilim favori karakterim l dir , sherlock holmes'den bile daha çok severim kendilerini

bu arada bayadır anime izlemiyorum 20-30 bölümlük farklı konuları olan önerebilecekleriniz varsa yeşillendiriniz
    malum önümüz yaz
  • serinin takipçileri için yeni çıkan "death note: bir başka defter los angeles bb cinayetleri" adlı kitabı okumalarını öneririm. yine aynı zeka örneğini sergilemiş tsugumi ohba. kitap hakkında bilgiyi kitabın başlığı altına yazacağım daha fazla ayrıntı almak için okuyabilirsiniz.

edit: hede
  • anime izlemeye başlamak isteyenlerin son tercihi olmalıdır. çünkü müzikleri, kurgusu, karakterleri o kadar iyi ki, ilk bunu izleyen başka hiç bir animeyi beğenip izleyemez.
  • yüz kere izlemek istediğim bir 25. bölüme sahip anime. ondan sonrasını izleyesim gelmiyor şu an. ama allahtan 36. ve 37. final bölümlerine övgüler okuyorum. tek itici güç bu olacak.
hesabın var mı? giriş yap