• yazlığımızın bulunduğu,geceleri piyasa yapılan bir caddesi olan,nedense pek sevmediğim,ama bu sene ilk defa ayrılırken üzüldüğüm deniz kenarında küçük bir yer
  • internete girip insanlara mesaj atan şelaleleriyle meşhur bir yer. ben ilk kez burası sayesinde bir doğal oluşumla sohbet etme fırsatı yakaladım. insanın başta inanası gelmiyor ama açıp okuyunca mesajın bir şelaleden geldiğini kesinlikle anlıyorsunuz. mümkünse artık diğer doğal oluşumlar da internet kullanmayı öğrenmeli ve sağa sola mail/mesaj atmalılardır. ben şahsen pamukkale'den, kızıl ırmak'tan, obruklardan yaylalardan mesaj almayı heycanla bekliyorum. canlarım benim.

"değirmenaltı şelaleleri" sent you a message on facebook.

aynı şekilde çorumlular derneğine de, çorumlu olmamama rağmen ilgi gösterip her gün mail gönderdikleri için, teşekürü bir borç biliyorum.
  • tekirdağ'ın bağımlılık yaratan güzel beldesi. gün batımında sahil keyfinin bir başka olduğu yer.
  • değirmenaltı 3 aşamadan oluşur ilk geldiğinde lanet edersin nereye geldim lan diye 2. aşama aslında fena değil lan bura denilen uyum sağlama kısmı ve 3. sü baktın ki mezuniyet yakın gitmek istemiyorum lan ben bitmesin şu okul diye isyan ettiren kendine bağlayıp gönderen öğrenci beldesi.
  • 90 yıllara kadar bahçeli minik evlerden sahil yalılarından oluşan, beldeye girdikten 5 dk sonra ilk aşkım bora nın yaşadığı beyaz küçük altıgen evinin sizi karşıladığı çocukluğumun masal köyü.rüzgarı arkamıza alıp buğday tarlalarında avaz avaz bağırarak koşan çocuklardık biz.tarlalar beton, altıgen ev tarih oldu. ilk aşkım bora ışıklar içinde uyuyor şimdi.
  • ilk genclik yillarinim mustesna tatil beldesi. tekirdaga uzakligi 6 kilometre olup yazlik evler, bungalovlar ve cadir kurmak icin kamp yerlerinden olu$ur (du).
  • tekirdağ da kışın öğrencilerin yazın yazlıkçıların ikamet ettiği, tam karşısında trakya üniversitesi ziraat fakültesi olan mahalle.günümüzde bungalov ve kamp mekanlarından eser kalmamıştır.silme yazlık ev doludur.evlerde oturan öğrenciler kışın ısınmak için maymuna dönerler.
  • mabedim. orada çalışma imkanım olsaydı yaşamak istediğim yegane yer. ama hala bir gün istanbul'u terkedip d6'mda yaşama hayalimi ve umudumu saklı tutuyorum.
  • idari yapıya göre tekirdağ'ın bir mahallesi olan yer. son bir kaç yıla kadar sadece yazlık amaçlı küçük bahçeli- küçük villalar (ki bu villalar kışın ziraat fakültesi öğrencilerine kiralanır) şeklinde yapılaşma görüldüyse de son bir kaç yıldır daha geniş bahçeler içinde yaz-kış kullanıma yönelik villalar veya 3 katlı apartman bloklarından oluşan siteler şeklinde yapılaşma da sözkonusudur. kumbağ'ınkiyle mukayese bile kaldıramayacak kadar küçük bir çamlığı vardır. tekirdağ - kent merkezine tam uzaklığı 9 km'dir, belediye otobüsleri ile minibüsler işler buraya. tekirdağ maxi olarak anılan maxi plus ve trakya üniversitesi tekirdağ ziraat fakültesi bu mahallededir.
    adı bir zamanlar çamlığın oralarda bir yerlerde olan buğday öğütmeye yarayan yel değirmenlerinden gelir.
  • caddenin sonunda yalı diye bi pub var. hala var. işte tam da orası esiyor hem de anılarla birlikte.
hesabın var mı? giriş yap