şükela:  tümü | bugün
  • bir zamanlar michael schumacher'in kasketinin üzerinde bulunan ibare. şimdiki için (bkz: deutsche vermogensberatung)
  • almanya'da muhendislerin aracinizi 75 euro karsiligi muayene ettigi super servis. ikinci el araba aldiginizda goturuyorsunuz, a'dan z'ye pek cok kontrol yapiyorlar. boyali parcasi var mi, frenleri, motoru, klimasi, sizintisi ne varsa rapor cikartip veriyorlar. belgeyi aldiktan sonrqa cogunlukla arabanin tamamen sorunsuz oldugunu iddia eden galericinin karsinizda egilip bukulmesini seyrediyorsunuz.
  • açılımı deutscher kraftfahrzeug überwachungsverein (alman motorlu araç gözetim cemiyeti) olan vakıftır. bir de şirketi vardır tabi.. asıl işi araç muayenesi olmakla beraber (ki global anlamda bu konuda tüv'den çok daha büyük ve öndedir) çok çeşit test ve gözetim hizmeti veren firmaları vardır farklı ülkelerde. türkiye'de de sanırım endüstriyel hizmetler veren bir firmaları mevcut.
  • bana mail atmış olan alman şirketi.

istedikleri şey gizli müşteri olarak servise gitmem ve denetlemem. karşılığında ise periyodik bakım ücretimi geri ödeyeceklermiş.

gerçek midir? yoksa biri bizi dürtecek mi?