• altı patlarlı amerikan polis ile ingiliz emniyetine aza bulunan sarı$ın (mercedes) sahibi hatunun maceraları...

gecmi$teki en guzel $eylerden biri, 1980lerin dizisi idi.
    http://www.dempseyandmakepeace.de/
  • makepeace bir donem yetisen erkeklerin hasta oldugu bir hatuna annesiynen babasinin verdigi isimdir. buyutulcek bisey yok. simdi gorseniz 50 yasinda gusellikten filen da eser yok.
  • dempsey! severek izleriz, esasli cocuk. abisi de booleydi bunun. ladies love da denir halk arasinda.
  • bir zamanlar trt ekranlarinda "zorlu ikili" ismiyle gosterilmis dizi film.
  • makepeace'e bayilirdim, gazeteden fotograflarini kesip kesip oraya buraya yapistirirdim ama yine de o ingiliz soguklugu vardi dizide
  • glynis barber diye bir hatun oynardı makepeace'i. ortaokuldayken basbayağı aşıktım ona. kısa sarı saçlı, parlak gözlüydü. ama çok kötü giyinirdi. dempsey de her şeyi kaba kuvvetle çözmeye çalıştığı için ingilizlerin burun kıvırdığı, "kolonici" diye dalga geçtikleri, ikide bir trafiğin ters yönden akmasına söylenen çam yarması tipli bir adamcağızdı.
  • makepaece'i oynayan glynis barberin daha sonra dempsey'i oynayan michael brandonla evlenmesini saglamis çöpçatan dizi.
  • bu ikisi ha bire didisirler ama, gizliden gizliye de oynasirlardi. ekran karsinda "op oniiiii!" diye bagirip sacini basini yolanlar cok olmustur bu oynasmalari izlerken. ama, opustuklerine hic tanik olamamistik.
  • birbirine aşık olup olmadıkları muallakta iki detektiften oluşan, ille de cuma geceleri gösterilen dizilerin ilkiydi benim için.sonra mavi ay ve the x files geldi. zorlu ikili diye gösterirlerdi trt1'de.
  • dempseyin bu ingiliz hatunun evine her gelişinde bu hatunu üstünü değiştiriyor olması ve amcamında inceden onu dikizlemesine bayılırıdım.bilmem kaç bölüm oldu kzı buna gösterip vermedi.ama son bölümde bu hatun polisliği bırakıp arkeolog olmuştu ve dempsey en son dayanamayıp yanına gitmiş "geri dön teşkilata,böyle olmuyor" nasıl??"sensiz" demişti karizmayı yele vermişti ama hatunuda bağlamıştı,ben de mal mal izlemiştim*
hesabın var mı? giriş yap