şükela:  tümü | bugün
  • hevesi bir anda kırılmış olan çocuktur. sonra neden türkiye'den bilim adamı çıkmıyor diye soruyoruz;

https://www.youtube.com/watch?v=zctvkofayfk
  • "sanırsın dünyada su kaynakları tükendi de başka su kalmadı ağzına sıçtığımın karısı seni ya..." albert einstein
  • gülmekten altınıza sıçırtabilecek bir videoya konu olan çocuk.
  • balon patlamayacaktı bu güzel çocuk o güzel deneyi tamamlanabilseydi.

(bkz: einstein was here)
  • nice marka nice fenomen bunun bokunu çıkaracaktır. allahtan yeni sezonda değiliz. yoksa beyaz show'a çıkarıp deneyi tamamlatırlardı.
    https://twitter.com/…ikir/status/629337907430559744
  • psikolojik şiddet mağdurudur.

anneanne denile cühela varlık, yarım şişe erikli su için çocuğun deneyini bölmüş hevesini kursağında bırakmıştır. aynı zamanda senin deneyini bölerim çünkü sana değer vermiyorum mesajını çocuğa vermiştir.
    bir yandan düzgün bir şekilde iletişim kurmak yerine bağırarak çocuğun üzerinde baskı kurmuş ve "sen sürekli böyle gereksiz şeyler yapan kötü bir insansın" mesajı vermiştir. sonra çocuk ona kızınca cevap vermeyerek gene "umrumda değil yaptığın şey ve sen" mesajı vermiştir.

zaten çocuğun da ona bağırarak cevap vermesinden sonra anlıyoruz ki çocuk sürekli bu tarz muamelelere maruz kaldığı için aralarında tecrübe ile sabit kötü bir iletişim oluşmuş.

görünüşte normal bir aile ama bunların olmaması gerek.

bu kadınlar bu çocukları egolu sorunlu sinirleri yıpranmış ve değersiz hisseden hissettiren insanlar haline getiriyorlar.

yani türk kadını cahil egolu ve sorunlu. çok net. onların erkek çocuklarının da manyak olması son derece normal.
  • (bkz: fırat)
  • çocukların okul öncesi eğitim kurumları yerine neden anneanne/babaanne evlerinde büyütülmemesi gerektiğine dair fikir veren video.
    çocuk ne güzel deney yapmaya çalışıyor, aile ya da çevresindeki eğitimli kişilerce desteklenmesi gerekirken "suyu gece içiyom ben" veya "getirin şu suyu okuyalım" gibi saçma düşüncelerle büyütülüyor.

gülerek izleyemedim, ülkenin çocuk yetiştirme seviyesi bu işte.
  • bana kurgu gibi gelen videodur. çocuğun tepkisi doğal değil.