• (bkz: #20625182)

dur ula sözlerini yazayım:

deniz üstünde fener bir yanar bir de söner
    deniz üstünde fener bir yanar bir de söner
    bu gaybana sevdaluk ne yana olsa döner
    bu gaybana sevdaluk kırk tarafa da döner

gel kaçalum sevduğum dağlarin arkasindan
    yandum da eleceğum bu yurek yarasindan
    gel kaçalum sevduğum dağlarin arkasindan
    yandum da eleceğum bu yurek yarasindan

duman gelur dereden kapatur daği taşi
    duman gelur dereden kapatur daği taşi
    sevduğumun yuzinden durmaz gözumun yaşi
    sevduğumun yuzinden durmaz gözumun yaşi
  • bir karadenizliye bile kemençenin sesinin bu kadar güzel olduğunu tekrar öğreten türkü.
  • amatör kaydının kesinlikle daha iyi olduğu şarkı / türkü
  • kulagim bir karis acik kaldi dinlerken. fevkalade basarili.
  • albümü çıkmadan klibi çekilmiş şarkı.
    zaten şarkı dilimize dolanmış durumdaydı. klibi çekilmiş, pek te hoş olmuş. hazal kaya oynamış ayrı bir güzel olmuş.
    buyrun.
  • kemençe ezgilerinin ruha resim çizdiği parçadır.

özlem duygusunu böylesine hissettiren bir parça var mı bilmiyorum. seni özlüyorum sevgilim, her nefesimde her anımda. insana bir yandan huzur verirken bir yandan da acı veriyor bu şarkı.

" deniz üstünde fener, bir yanar bir de söner "

kalbim bir atar bir durur. herkesin böyledir. ama sen olmazsan sevgilim, o fener tamamen söner. biliyorum öyle. biz başkayız seninle, yaşımız genç evet; ancak kimse senin gibi hissettiremez, hissettiremeyecek.

" gel kaçalım sevdiğim dağların arkasından "

keşke yanımda olsan, versen elini bana, uzaklaşsak tüm dertlerden tasalardan. koşsak seninle bitmek bilmeyen çayırlarda. bir papatya görsem yerde; alıp saçına iliştirsem. güneş vururken o güzel yüzüne alnından öpsem. o an ölsem, kollarında versem son nefesimi içimde bir gram ukde kalmaz sevgilim.

beni üzdüğünde bir üzülürüm. seni üzdüğümde iki üzülüyorum sevdiceğim. hayat kolay değil, asla olmayacak. aşkın, sevginin en güzel halini yaşıyorken ne gerek var birbirimize acı çektirmeye? biz bu yola birlikte çıktık; birbirimizin yoluna çıkmadık. o zaman ne gerek var inatçı keçiler gibi kafa toslamaya?

yazıp yazıp siliyorum inan ki. boğazıma düğümleniyor. ilk kez bir şeyler karalayan çocuklar gibi hissediyorum şu an. seni seviyorum bir tanem, çok seviyorum.
  • kemençe solosunun adamın ciğerini dilim dilim ettiği selçuk balcı türküsü.
    cansın selçuk.
  • ara müzikte kemençenin ağladığı karedeniz türküsü. o kemençe ne güzel geziniyor notaların üzerinde öyle. güzel türkü vesselam.
  • selçuk balcı versiyonunu duyar duymaz etkilendiğim müziktir. hem hüzün hem cesaret veren garip ve bir o kadar da şahane müzik.
hesabın var mı? giriş yap