• (bkz: delil öncü)
  • kendisiyle tesadüfen aylar önce youtube'da karşılaştım. ufuk beydemir'in ay tenli kadın videosunun altına "parçayı ben yaptım ama ufuk üzerine yattı" gibisinden şeyler yazmıştı. yorum bayağı uzundu tabii ama özeti bu minvaldeydi. parçadaki santuru çalan kişi de derd'ali imiş zaten.

tabii şimdi ufuk, baskın yaptığı videoyla büyük bir üne kavuşunca benim aklıma direkt olarak derd'ali geldi. baktım kendisinin twitter hesabı da varmış. attığı tweet tabii ki şaşırtmadı.

görsel 1 görsel 2

--- spoiler ---

"bir insan düşünün sadece yakışıklı ve sesi güzel. ve bunlar sonradan çalışma ile edinilen şeyler değil tamamen allah vergisi. sanatçı olmak birikim ve gayret ister. ibrahim tatlıses gibi bir şey olursun, seni değil de sesini severler."

bunun altına birisi cevap olarak "teoman örneği bu teorini yıkar geçer abi." yazmış. derd'ali de durur mu yapıştırmış cevabı:

"teoman çalamadığı bir enstrümanın ezgilerini ben çıkardım diyecek kadar arsızlaşmadı, ya da böyle bir şey yaptı da bizim mi haberimiz yok?"

--- spoiler ---

meşhur olan tüm parçalardaki "şok şok şok! bu da çalıntı çıktı!" muhabbeti, ay tenli kadın'ı da vuracak gibi duruyor. izleyip göreceğiz.

ha bu arada derd'ali dinledim biraz. çok kaliteli işler yaptığı kesin. hatta şu über parçayı buraya bırakayım.
  • muhteşem şarkılara sahip bir albüm çıkarmış. tesadüfen keşfettim. dolu dolu bir ses... https://youtu.be/khmln4gk4iy
hesabın var mı? giriş yap