şükela:  tümü | bugün
 • okur okurmaz nefes alamadigimi hissettiren sacmalik.

  en cok sevdigim sahne sanati tiyatro. izmir ve ankara'da takip etmeye calisirim. devlet tiyatrosu ile buyudum ben. cogu pazar cocuk oyunlarina gotururdu babam. oyle alistim. luks diyenlere guluyorum; en dandik kafede cay kahve 4-5 tl iken ogrenci bileti 8 tl falan. sigaraya ona buna para dokenler anlayamaz tabii. tiyatro oyunu izlemek, oyuncularla butunlesmek, icinde kendini kaybetmenin zevki baskadir. opera bale de oyle. avrupa'da 19. yuzyilda yerlesen kultur bizde kendi capinda ilerliyordu ama ona da darbe vuruldu. mujde imis. yerseniz.

  duzeltme: bu yazdigim uzerine hakaret ve kufur icerikli mesajlar aldim. hicbirine yanit vermeye tenezzul etmedim; su sozcuklere bile nefret kusabilecek canlilarla birlikte yasadigimiz gerceginin hepimizin yuzune vurulmasi cok aci.
 • rakip istemiyorlar.

  sessizlik.
 • çağın en efsane oyuncuları atv'de 7/24 sahne alıyor zaten.
 • bilimin, sanatın ve felsefenin toplumdan nasıl lağvedileceğini aşama aşama izliyoruz sadece. bu kurumları kapatmaları bile normal olur işlerine yaramayan muhalif bir meşgale tiyatro aslında.
  tüm bu olan her şeyin sorumlusu bir taraflarından kıl aldırmayan kendilerini başarılı sayan sözde muhalif siyasetçilerdir.
 • a haber'in sokak röportajları başlı başına tiyatro olunca sahneye gerek duymamışlar.
 • çok pis küfür edesim yok niye başımı belaya sokayım ki. sessizce izliyoruz olan biteni. tek eğlencemiz olan, indirimli bilet bulabildiğimiz devlet tiyatrolarına bile müdahale eden bir yönetimle karşı karşıyayız. bütün gün oturup mal gibi survivor, a haber, atv izleyip ot gibi yaşamamızı istiyorlar.
 • yokuş aşağı gidiyormuşuz gibi hisseden bir tek ben miyim ?
 • zaten bir süredir içi boşaltılıyordu, tam olmuş artık dediğimdir. sırada özel tiyatroların denetlenmesi gibi bir sebeple bir uygulama çıkar. çıkmasa da ücretleri dt gibi uygun olmaz, herkese ulaşamaz.

  ne yazık ki tiyatro türkiye'de bir ihtiyaç değildir, lükstür. tiyatroya giden kişilerin profiline bakarsanız hitap ettiği kesimin kimlerin sevmediği kesim olduğunu da görürsünüz.
 • oha artık.
  ne zararı vardı be dt'nin.

  çok ilginç ... ama inat değil mi, trumpta gider 70 lira verir yine izlerim.
 • yeter ama ya. bıktık sizin "dövizdeki yükselişi kabul etmiyorum" tarzı haberciliğinizden. ayıptır. çarpıtmayın. yalan söylemeyin. olanı olduğu gibi söyleyin, delikanlı olun.

  (bkz: devlet tiyatrolarının kapatıldığı yalanı)

  hayır. bu gerçek olamaz kesinlikle. inanılır gibi değil. bir grup insan bu kadar cahil, bu kadar okuma özürlü, bu kadar anlamadan ve anlamdan uzak olamaz.

  yorumlara bak... resmen herkes okumadan, araştırmadan, işin özünü öğrenmeden doğrudan başlığa bakarak yorum yapmış. ve doğal olarak da koyun gibi güdülmüş ve devletin gerçekten de tiyatroları kapattığına inanmış. bu nasıl bir cehalettir tanrım...

  kurumun bağlı olduğu yerler değişmiş devletin sistemi değiştiği için, bu onun bunun kalemleri de kalkmış "tiyatro kapatıldı" diye haber yapıyor. hani nerede kapatılmış? nerede bir kapatma kelimesi geçiyor? hangi tiyatro kapatılmış?

  haberdeki başlığa bak, içeriğe bak. tiyatrolar kapatılmışmışmış. ayıptır ayıp... ayıptır... art niyetli kötücül tavır size ne kazandırıyor? git bakalım devlet tiyatrosuna kapalı mı açık mı, oyun var mı yok mu, bilet satılıyor mu satılmıyor mu.

  allah bu milleti sizin elinize düşürmesin.

  devlet tiyatrolarının kapatılması müjdesi, kaosçu ve kışkırtmacı karakterlerin ve onun bunun kalemlerinin bir uydurmasıdır.