• disketlerin her geçen gün daha da gereksiz aletler haline gelmesiyle birlikte bu gerecin de bir köşede nostaljik obje olarak inzivaya çekilmesi ya da farklı amaçlar için kullanıma sunulması kaçınılmaz olacaktır.
  • (bkz: disket kukusu)
  • iki farklı türü bulunan kutu türü. yeni alınan disketlerin içinde bulunduğu kartondan yapılmış olanlar, 10 disket barındırır, özellikle maxell marka disket kutuları üzerinde cıvcıvlı renkli yuvarlaklar ile dizayn edilirdi.

diğer tip ise plastikten yapılma olup sisli şeffaf kapakları ve basit kilit mekanizmalarına sahip olurdu. özellikle küçük kapasiteli olanlar bilgisayar masalarına çok karizmatik bir görünüm verirlerdi.
  • alemin kral abilerinden sinan akkol nâm-ı diğer blaxis ile burak akmenek'in yeni youtube yapımları. oyunlara dair nostalji programı. ilk bölümlerinde kanayan yaramız, asla unutamadığımız gameshow'a değinmişler, pek güzel olmuş.

programı izleyen/izleyecek olan herkesin aklına gelecek olan en büyük soruyu bir temenni olarak belirtmeden geçemeyeceğim: keşke levent pekcan ile beraber bir kaç bölüm de olsa "tozlu raflar & disket kutusu special" yapsalar. ah keşke, vah keşke.

buyrun izleyin, emeğe saygı gösterin efenim:

https://www.youtube.com/watch?v=gfocc_yq8si
  • level'den, çok sevdiğim, youtuber zamanlarında da izlediğim lakin ejderha abimizin mekanını işgal ettiğinden beri gıcık olmaya başladığım ulu gamerlardan sinan akkol'un youtube kanalı. muhtemelen bir kazan-kazan ilişkisi ya da dostluğun ürünü olan bu ofis ve kırmızı koltuk ilhakını kınıyor ve kendilerine hayırlı yeni mekanlar vermesini cenab'ı allah'tan niyaz ediyorum :)
  • bir üsteki girinin intikamı çatır çatır alınan youtube içerik üretici kanalı. saldır murat abi.
  • sohbetin, yani içeriğin doğal bir şekilde aktığı bir program formatında sinan akyol ne kadar iyi bir ekran yüzü ise maalesef burak akmenek de o kadar başarısız.
    mesela sinan akyol ile furkan faruk akıncı’nın başladığı podcast şahane idi. çünkü doğal akışı ile bir sohbet yapmak , farklı bir yetenek türü.
    burak akmenek’in, önceden text’i hazırlanmış, içeriği, akışı planlanmış içeriklerde yer alması sanki daha doğru gibi.
  • önce levent pekcan, şimdi de cenk ve erdem konuk olmuş. murat sönmez zaten ev sahibi. enis kirazoğlu da geliyor. pintipanda da geldi. hakettiğinden kat kat az takipçili mükemmel bir kanal.

şunu da söylemeden geçemeyeceğim, sinan akkol ve levent pekcan gibi alanlarında en çok saygı duyduğum iki kişiyi bir koltukta 80lerden bahsederken gördüm ya, artık gözüm açık gitmem. keşke imkan olsa da ikisine hergün program yaptırabilsem. her gün 1 saat, sabah ofise gelirken yolda başlarından geçenleri anlatsalar o bile yeter bana.
  • hem üç buçuk hem beş çeyrek olanları depolardır. ne günlerdi. şimdi neredeler acaba...
  • açıkçası pek takip ettiğim bir kanal değil ama şu yeni xbox ile ilgili neler var diye denk geldim videolarına. türk oyun medyasının özetini 10 dakikalık videoda izledim kafamı sallayarak kapattım.

yeni duyurulan xbox series x in fiyatı için bu arkadaşlar şöyle bir tahminde bulundular: 1000 dolar. bir de diyorlar ki zararına satıyoruz lan oyunlardan kazanacağız deseler bile 700-800 dolar olur

yaşını başını almış yıllardır oyun medyasının içinde iki iyi insan oldukları için ben hiç bir yorum yapmayacağım ama en azından videoyu çekmeden önce geçmişteki konsol fiyatlarına falan bir baksaydınız da sallarken ona göre sallasaydınız.

bir de bu arkadaşlar bu işlerin guruları. eyvah ki ne eyvah. şu ülkede ingilizce bilme yaygınlığı kötü olduğu için ekmek yiyebilen o kadar garip farklı insanlar var ki bazen gençlere dönüp nasıl işsiz kaldıklarını anlayamıyorum cidden. işin şakası yeni konsol 1000 dolar olur diyebilen bir vatandaş çıkıp oyunlar ve konsollarla alakalı medya unsurları yönetebiliyor, bu konuda fikirler belirtebiliyor.

türkçe kaynaklardan medya takip etmeme alışkanlığımıza mecbur devam ediyoruz öyleyse.

söyleyeceklerim bu kadar...

edit: video https://www.youtube.com/watch?v=ql4lsa9og48
hesabın var mı? giriş yap