• çocukluğuma götürenlerdendir.

aynı adı taşıyan sinema filmine. dayanan aksiyon oyunudur.1997'de disney interactive tarafından yayınlanmış olup, playstation ve microsoft windows platformlarında kendine yer bulmuştur..

(bkz: crash team racing)
    (bkz: jazz jackrabbit 2)
    (bkz: metal slug)
    (bkz: crash bash)
    (bkz: virtua cop 2)
  • ilk olarak 1997 yılında piyasa sürülmüş playstation oyunudur.

özelikle grafikleri ve hikayesi ile döneminin üzerinde bir başarı elde etmiştir. ekranın üç boyutlu olarak kullanılabilir olması muadili oyunlar içerisinde kendisini özel bir yere koymaya değer kılıyor.
  • 20 haziran 1997'de playstation ve pc için çıkmış macera oyunu. platform oyunu demek isterdim ancak zaman zaman 3. boyut devreye girdiği için platform oyunu demek ne kadar doğru bilmiyorum. yine de genel itibariyle 2 boyutta ilerlediğini belirtmek isterim. döneminde oldukça ses getirmiş bir oyundur ve çizgi filmvari grafikleri sayesinde bugün de keyifle oynanabilmektedir. güzel bir mizah kafası da vardır.

oynanış videosu: https://www.youtube.com/watch?v=eijfiq_5ymk
  • elimde orijinal cd'si bulunan çocukluğumun oyunlarından bir tanesi. bir kaç ay önce playstation 1'im ile nostalji yaparken oynamıştım. keyifliydi...
  • sinemada izlediğim ilk filmdi hercules, 7 yaşında küçük bir çocuk olarak sinemanın büyülü ortamı aklımı almıştı zaten. üzerine tarkan'ın, meltem cumbul'un sesiyle çocukluğumun en güzel deneyimlerinden birini yaşatmıştı bu güzel film. ama bu oyun başlığı neden filmden bahsediyor bu herif diyebilirsiniz. geliyorum. ardından mc donalds'a gitmiştim ve filmin oyuncaklarını veriyordu çocuk menüsü yanında ama herkül oyuncağı kalmamıştı, içimde hala yaradır onu alamamak, cidden üzülmüştüm.
    daha sonra bu filmin oyununun olduğunu ve gayet de başarılı olduğunu öğrendim fakat oynayamadım. tabi seneler geçti yaş ilerledi. bu film, çocuklukta yaşanan birçok şey gibi hafızanın derinliklerine itildi kaldı öylece.
    şimdi kazık kadar herifim. steam indirimlerine bakarken bu oyunun indirime girdiğini gördüm. evet bu kazık kadar herif bir anda 7 yaşındaki haline dönüp büyük bir sevinçle satın aldı oyunu. çünkü steamde olduğunu bile bilmiyordum. sanırım bu akşam mesai bitip eve gelince 7 yaşımı sevindirip içimde kalan "herkül ile oynama" hevesini bastırabileceğim seneler sonra. aramızda kalsın sözlük.
  • aklıma geldi öyle çok güzel bir animasyondu kitabını da oyununu da çok severdim
    kim biliir kaç yıl olmuştur izlemeyeli bir gün izleyeceğim tekrar çocuk gibi mutlu olayım o günlere döneyim.
  • çocukluğumun oyunu. normalde telefonuna bile oyun yüklemeyen biriyim. yani pek aram yok ama bu oyun başka. grafik tasarımı beni bu kadar etkileyen başka bir oyun çıkmadı bir daha. başından kalkmıyorum diye ilkokulda babamdan epey azar yemişliğim var.
  • 2d gibi görünen ama zaman zaman 3d bir platforma dönüşen, 1997 çıkışlı oyun. disney o aralar lion king, hercules, aladding gibi pek çok arcade/platform oyunu ile piyasayı bombalamaktaydı.

https://www.doksanlar.xyz/disneys-hercules/
hesabın var mı? giriş yap