• #80068791 ve #71271041 yola çıkarak rahip brunson üzerinden ülkemizi tehdit eden, dolara rekorlar kırdıran üst akıla diyanetin vereceği muhteşem cevap. haydi diyanet, haydi cami müezzinleri, haydi din adamları maaşınızdan vazgeçin, bağışlayın ve rahibe, üst akıla, abd'ye evangelistlere tokatı indirin. sizde var mı o yürek. siz ki maaşı dolarla almak için rahibi diyanetin başına getirirsiniz. haydi şaşırtın bizi, ben de tükürdüğümü yalayım.

edit: malihülya uyardı birkaç imlayı düzelttim, düzeltme yaparken umarım tekrar hata yapmam.

#80054966 ülkenin durumu belli, tasarrufa bir yerden başlamak lazım. merkez bankasının hali ortada #80044322, dış güçlere haddi bildirecek en anlamlı kalem belli #80065442. haydi diyanet bütçeni bağışla. makam araçlarını sat. imamlar, din öğretmenleri, diyanete bağlı olan tüm personeller... bütçe bağışlamak yemiyorsa, yıl sonuna kadar maaşlarınızı bağışlayın. o da yemiyorsa 1 maaşınızı bağışlayın. o kadar imanımız yok diyorsanız, bayram ikramiyesinden vazgeçin. o da yemiyorsa....

edit: arkadaşlar komedi gibi mesaj geldi. "diyanet camilere imam atayıp cemaatlerin propaganda yapmasını engelliyormuş." bir kere
    1-diyanetin bütçesini bağışlaması bu atamayı yapmasına engel olmaz ki? yetki onda. ha eğer ki diyanet sırf bu atamayı yapmak için bu parayı alıyorsa, ben onların dinini imanını sorgularım.
    2-haydi atamayı yaptı diyelim. bu benim katma değer birşey ürettiği anlamına gelmez ki? bunu yapınca son 16 yılda ya da 50 yılda neyi önledi? darbeleri mi, pisa sonuçlarını mı, oecd endeksini mi?
    3-atamayı yapmasa ne olur? yani diyorsun ki o parayı almazsa gider hemen cemaatçilerden birini atar. bu gösteriyor ki adamlar o derece allahsız? lan hani allah korkusu? adamın o kadar imanı yok mu?
    4-atamayı yaptı diyelim, peki parayı hakkedecek birşey ortaya koydu mu? en azından caminin bahçesinde tarım ürünleri yetiştir, cuma namazından çıkanlara ikram et. hadi ikram etmiyorsun, piyasa değerinden ucuza sat, kazandığı parayla çocuk okut. ama neredeeeee?
    5-diyanetin bütçesi sırf bu atama üzerinden şekilleniyorsa yandık. demek diğer kurumlar da böyle. haydi diyanet önledi, diğer kurumların nasıl şekillendiği belli oldu. diyanetin bütçesinden büyük bütçe alan bir kurumu ele geçiren, mesela menzilciler, cemaat varsa sonraki darbeyi yapacakların adı belli oldu diyebilir miyiz?
    yallah arabistan'a...
  • habere baktıkça çıldırıyorum.

--- spoiler ---

diyanet işleri başkanlığı’nın yılın ilk altı ayındaki gerçekleşmeler ve ikinci dilime ilişkin öngörülerin yer aldığı mali durum ve beklentiler raporu yayımlandı. rapora göre, geçen yılı da ek ödenek alarak 7.3 milyarlık harcama ile tamamlayan diyanet’e, bu yıl için yüzde 12’lik artışla 7.7 milyarlık bütçe ödeneği ayrıldı. ancak altı ayın sonunda 4 milyar lira harcayan kurum, yıl sonu gerçekleşme tahminini 8.3 milyar lira olarak güncellendi. ocak-haziran döneminde bütçesinin yüzde 52’sini harcayan diyanet’in harcama kalemleri arasında geçen yıla göre en yüksek artış, yıl içinde yapılan özel düzenlemelerle en düşük maaşın 3 bin liraya çıktığı personele yapılan harcamalarda yaşandı. 100 bini imam-müezzin, 20 bini kadrolu kuran kursu öğretmeni, 20 bini geçici kuran kursu öğreticisi, 3 bini vaiz ve bin 250’si müftü olmak üzere personel sayısı 144 bin 250’ye ulaşan diyanet, bu kadroya sosyal güvenlik primleri ile birlikte 3.8 milyar tl ödedi. başkan ali erbaş da, rapora yazdığı sunuşta bütçelerinin yüzde 95’inin personel harcamalarına gittiğinin altını çizdi.
    --- spoiler ---

diyanet küresel anlamda tc'nin çıkarına ne üretti. aselsan desen silah üretir, tarım, orman, sanayi vb. katma değer üreten kalemler desen ihracatımız orda. dış işlerinin iyi kötü bir politikası var kucaktan kucağa stratejik derinlik. meb daha çiçeği burnunda ama o da birşeyler üretiyor. ama bu diyanet ne üretiyor? %99'u müslüman olan toplum diyanet olmasa kendi işini görür de, madem toplumun %99'u müslüman olmadı yöre halkı muhtarlarla beraber beslesin oradaki cami çalışanlarını, desinler ki biz size 3-5 ateşleriz. hatta camilerin bahçeleri tarıma-hayvancılığa açılsın, o da olmadı toki oraya ev yapsın belki çöken inşaat sektörü canlanır. yani diyanet, dolayısıyla cami çalışanları-personeli pekala maaş almayabilir. rahibe ve dolayısıyla abd'ye de sağlam bir tokat indirirler... halkın gözünde diplerde sürünen itibarlarını geri kazanırlar.
  • bu başlığı açtığımda daha pandemi yoktu. üstünden 1 sene geçmiş. geçen sene içerisinde kendisine verilen bütçenin hakkını veren iki bakanlık var: sağlık bakanlığı ve eğitim bakanlığı. ama haftalardır propagandası yapılan kim var havuz medyasında: elinde kılıçla mindere çıkan diyanet işleri başkanı ali erbaş. bütün bakanlığın bu pandemi sürecinde yaptığı tek bir kayda değer uygulama yok. mis gibi yiyip, içip yattılar. üretim yok, sadece tüketim. elektrik tüketimi, su tüketimi, milyarlarca lira tüketimi ki bu paranın çoğu personele gidiyor, e onlar da alsın canım sonuçta corona ilacını veya aşısını bulmak için beş vakit deney yapıp haftada bir kez bir araya geliyor ve halk üzerinde test ediyorlar. yav hakkaten ben herhangi bir camide imam olsam, sağlık çalışanları aylardır izinsiz çalışırken, camide topluluğa namaz kıldırmaya utanırdım yav. yani o para, o paralar... haram zıkkım olsun. bu ülkede iki kuruma hakkımı helal etmiyorum. biri trt, diğeri diyanet. dilerim bu dünyada da, öbür dünyada da burunlarından fitil fitil gelir.
  • üstüne benim gibi bir ateisti göt etme keyfini yaşayabilirsin sevgili diyanet.
  • bütün inananlar, canla başla diyanetin görevini
    gönüllü yapacağına eminiz.
hesabın var mı? giriş yap