• evde otopsi raporlarının arka yüzüne yazılmış yemek tarifleri bulmanıza neden olabilir ..
  • gizli gizli yastiklarin altinda oksurebilir bu cocuklar, aninda ortaya cikacak bir igneden kacmak icin.
    evde ki baliklar olmeye yaklasip, yavastan yan donduklerinde, ilac dolabini acip, babasinin telefonda hastalara onerdigi haplari akvaryuma rendeler, surupları doker mesela.
    bazen kimse evde yokken arayan hastalara ilac onerebilir, hastaneyi arayip hastaya oda ayarlayabilir. o geceler birini kurtardim inancıyla cok heroic ruyalara dalar.
  • babamla şöyle bir diyaloğa girmeme sebep olmuştur:

-baba, yürürken sağ ayağımı basınca belim ağrıyo hep...
    +sen de hep sol ayağını bas o zaman..hehe...
  • anne babayı literatürlerin arasında arayıp bulmak, çocukken sevilerek bakılan kitapların anatomi atlasları olması, nöbet odalarında resim yaparak büyümek, oyun oynarken beyaz doktor önlüğünü giymek, oyuncak doktor setlerine hiç bir zaman anlam verememek, akşam yemeklerinde ne konuşulduğunu öğrenebilmek için ikinci bir dil öğrenmekle yükümlü olmak, hastane kokusundan iğrenmek, hasta olduğunuzda zerre ilgi görmemek, yabancı hastaların sizden daha çok ilgi gördüğüne tanık olmak ama kendi kendini iyileştirebilme becerisini kazanmak, mükemmel prospektüs okuyabilme becerisi edinmek, tansiyon ölçmeyi, iğne yapmayı bilmek, akciğerdeki ral'i duyabilmek, bazen sırf sonunun nereye varacağını bildiğiniz için "annen baban ne iş yapar yavrım?" sorusuna memur diye yanıt vermek ve ayrıntılara girmemek, bir ömür boyu yorgun evebeynlere sahip olmaktır.
    hayır avantajlı değildir, doktor çocukları mesleğin aşırı idealizminden dolayı meslek aşkının kendilerine tercih edilmesini kabullenmiş çocuklardır. anne hiçbir zaman anne değildir, baba hiçbir zaman baba değildir, çocuk da anne ve babanın simultane nöbetçi olmadığı bir gün eskaza olmuş bir mahlukat olduğu için çoğunlukla yalnız ve kendi halindedir.
  • anne de baba da doktorsa, ozellikle kotu gecen ameliyatlarin ya da zor vakalarin yemek masasinda tartisilmasi anlamina gelir, insan yedigi yemekten soguyabilir
    "sonra bilmemneresini actim, orayi bi kaldirdim ki fosssssssss diye kanamaya basladi, nasi puskuruyo ama durduramiyoruz, tavana fiskirdi yani o kadar.. ustum basim kan oldu.." (bkz: kill bill)
    domates corbasi falan icmeye cabaliyoruz biz de bu arada.. (bkz: kasarlanmak)
    ve bi de (bkz: doktor ve avukatlarin kendilerini tanitma meraki/#14045806)
  • -babaaa kolum ağrıyo yaa...
    -hmm...ne yapınca ağrıyor?
    -böyle kaldırınca falan.
    -tamam kaldırma o zaman.

ve benzeri diyalogları yaşamanız muhtemeldir. hasta olduğunuza inanması çok zordur. bu da çok kötü bir durumdur çünkü ilgilendiği durumlarda "bu kadar telaşlandığına göre ben çok hastayım galiba böhüü" gibi bir psikoloji içine girseniz de o ilginin keyfini çıkarın derim çünkü her zaman bulunmaz.
  • doktor çocuğu olmaktan daha güzel bir şey varsa o da bunu tüm sözlük okurlarıyla paylaşmaktır.
  • sanmıyorum ki bir hastalık hastasının hayatta bundan daha çok özeneceği bir şey olsun.
hesabın var mı? giriş yap