• [(bkz: fiyati dolardan etkilenen urunler)fiyati dolardan etkilenen urunler]
  • haklı bir soru cümlesi, bir isyan.

herkes dolar uçuyor, dolar kaçıyor, batıyoruz gibi saçma sapan şeyler üretiyorlar.

yok 5 yıl önce asgari ücretin dolar karşılığı şu kadarmış şimdi bu kadar. doların kat kat değerli olduğu bi ton gelişmiş ülke var amk. bakınız rusya, çin, japonya.

ayrıca bir gün buradakilere kulak verip gittim yüz liramı dolara yatırdım. amacım bu söylenenler doğru mu diye. biz dolara mı bağlıyız acaba?

aldım 20 küsür dolarımı. gittim bakkala. abi bi camel white dedim uzattım doları. adam bakakaldı, yeğenim bizde dolar geçmiyor dedi. çıkardım 10 tl mis gibi aldım sigaramı. sonra gittim berbere tıraş oldum. çıkarken verdim 6 dolar. kardeşim bizde dolar geçmiyor. e ananızı sikeyim hani dolara bağlıydık biz?

bakkala gidip ekmeği dolarla almaya utandım artık.

sonra bi baktım elimdeki 20 dolar olmuş 100 105 arası. hahahah üstüne kar ettim dolar sayesinde.

burada milleti gaza getirmeyin.
  • katiliyorum. turk lirasi da bizi ilgilendirmiyor zaten.
    hic parasi olamayan bizleri ilgilendiren seyler degil bunlar.

paramin degerinin dusuk olmasi anca param varsa beni ilgilendirir. hic param yoksa zaten ac bilac ve sefilimdir.
  • (bkz: tabi lan manyak mısın)

rabia 4, dolar 5, euro 6, gbp 7.. vatandaşa ne!
  • yakın zamanda yurt dışına çıkan vatandaşlar konu ile yakından ilgilenecektir. zira bir anahtarlık bile 7 euro yani 40tl. hadi ilgilenme de göreyim.
hesabın var mı? giriş yap