920 entry daha
  • her ne kadar koskoca bir sirket olsa da, calisanlarinin robot degil insan oldugu pizzacidir. bu tur buyuk sirketler musteri hizmetine cok buyuk onem verdiklerinden, eger pizzayi gec getirme gibi bir olay olmussa, bunun parasi birisinin cebinden elbette cikacaktir. bu kisi pizzayi dagitan eleman olmasa bile sorumlusu ya yonetici ya da yoneticinin sectigi birisi olacaktir. cebinden para cikacaktir derkende, gercek manada soylemiyorum, ama sonucta bu yapilan hata o kisinin hanesine kesinlike yazilacaktir. yani kisacasi, 2 dakikanin hesabini yaparak siz bir sekilde birisinin ekmegiyle oynuyorsunuz.

edit: dominos ile alakam yok yillardir da yemedim zaten pizzalari o kadar iyi degil
  • turtles pizza'yı keşfettikten sonra kendisiyle görüşmeye ara verdiğim pizzacıdır. hem lezzet hem de maddiyat açısından.
  • entryleri arttıkça açlığımı arttıran pizzacı.
    reklamın iyisi kötüsü olmaz, pizza söyledim. bakalım kaç dakikada gelecek. hoş genelde 28 de geliyor ama*
  • bir takım sözlük insanının * sığlığını 2 dakika içinde ortaya çıkaran pizzacıdır.

arkadaş ne saçmasınız ya adam oraya 30 dakika sonra bedava dediyse bedava olacaktır ötesi var mı? ~ 30 dakika yazarsın sorunun çözülür. ayrıca bahsi geçen de elemandır pizzacı değil.
    bir de manyak mıyım lan insanlara ne saçma sapan şeylerdesiniz, şu güzel ortamı bozuyorsun diyesim vardı nerelere vardı..
    be hey kara gözlü dilber diye bitirdim bu entrymi de...
  • 1-) bir firmadır.

2-) 30 dakikada siparişi evinize getiremezlerse sizden para almayacaklarının sözünü vermişlerdir.

3-) siparişi 30 dakikadan geç getirirlerse parayı verip vermeme inisiyatifi 'tamamen' müşterilerinin seçimine kalır.

bu üç maddeyi algılayamayan amına koyduğumun gerizekalılarının var olduğunu da dolaylı yoldan ara sıra bizlere hatırlatır.
  • guzel bir turkiye profili gormemizi saglayan pizzaci.

en onemli grup hakkini aramayanlar ya da sokaga atacak parasi cok olanlar ve "amaaaan ne olacak ki" diyenler. bu felsefenin yaygin olmasindan dolayi su ulkede isini ahlakiyla yapan cok az kisi var zaten. hesap sormaya kalkarsan da "2 kurusun pesine mi dustun" diye cemkirmeye baslarlar.

diger bir grup da yazili kurallar uzerinden tolerans saglanabilecegini dusunen ve buna gore de hayatlarini sekillendirip baskalarinin alanlarina girme hakkini da kendilerinde gorenler.

hakkinizi aramadiginiz surece soyulmaya devam edin siz. mesele kac dakika gec kalindigi degil, verdigin sozu tutup tutmaman. elinde kanitin oldugu halde yalanci cikartilman. yerine getiremiyorsan bu kampanyayi kaldir. ben 10 kurus eksik versem "tamam kalsin" diyecek mi? "herkesten 10 kurus almasam zarar ederim" diyecek. tersini dusunun, onlar herkese"5 kurusum yok" dese ne kadar kar eder. 5 kurusu isteseniz, "5 kurusun pesine mi dustun" demesini bilirsiniz.

bu sonuclari secim sonuclarina da baglardim da, yeri burasi degil. siz hakkinizi aramamaya devam edin, boyle mutlusunuz belli ki.

ayrica; size yanlis ve daha dusuk fiyat soyleyip "dogrusu su kadarmis" diyerek daha fazla fiyat istediklerinde ilk soylediklerinin gecerli oldugunu ve dusuk fiyattan alma hakkiniz oldugunu biliyor muydunuz? avukat arkadaslar cikip, aciklasin lutfen. arz ediyorum.
  • lan benim yıllardır sipariş verdiğim ve 30 dakika vs. gibi şeylerinden haberdar olmadığım firmaymış amk.
    geleni aldık, geleni aldık. neyse, ayığım artık :/
  • sözlükteki avukatlarını hayretler içinde izlediğim pizzacı. açıkçası bir defa sipariş verdim bu firmadan ücretlerinin abartı olması nedeniyle. ama arkadaş bak adamların genel müdürü aslan saranga ne demiş:

"ürünlerimizin lezzeti ve kalitesini daha fazla noktada tüketicinin beğenisine sunmak için de ciddi olarak üzerinde çalışılan stratejilerle oluşturduğumuz çok önemli bir taahhüdümüz var. domino’s pizza “30 dakika garantisi” veren ve bu sözün arkasında duran tek firma. 30 dakikayı aşan siparişlerde ise ya bir pizzanız bedava verilir ya da paranız iade edilir. aynı taahhüdün en önemli destekçisi de %100 mutlu müşteri felsefemiz."

adam dememiş ki: "30 dakika taahhüdü veriyoruz bunu da elimizden geldiğince gerçekleştirmeye çalışıyoruz." benim anlamadığım adamların kendileri taahhütte bulunuyolar. 30 dakikayı geçti mi? ondan sonrası tamamen müşterinin vicdanına kalmış bişey. sen istemezsin ama pizzası 31. dakikada gelmiş birisine de "neden istedin arkadaş?" demek absürdlüğün daniskasıdır.
  • pizzalarını beğenmediğim, aynı şekilde açgözlü müşterilerinden hiç mi hiç haz almadığım pizzacı. hali hazırda yurtdışında ek iş olarak pizza kuryeliği yapan bir insan olarak diyebilirim ki; bedavaya yemek yiyebilmek için kılı kırk yarmayın. ''şirket politikası ama o zaman taahhüt etmesinler 30 dakikada gelecek diye banane banane'' diyorsanız da (ki haklılık payınız var) bir daha o şubeden sakın ama sakın pizza siparişi vermeyin. sözkonusu pizzacının isminin cisminin hiç bir önemi olmamakla birlikte, her türlü kuryenin insafına kaldınız bir daha sipariş verirseniz. emin olun ki, problemli ve 3-5 dakika için yaygara koparan müşteriler sipariş verdikleri şubedeki pizza kuryelerinin kara liste'lerinin en sevilmeyen üyeleridir.

önemli not: pizzanız tertemiz koşullarda hazırlanmış olabilir fakat unutmayın ki paketleme ve dağıtım işi her zaman size pizzanızı sıcacık getirebilmek için trafikte her türlü stresi yaşayan, yeri gelince düşüp kalkan kuryenize aittir. aynı şekilde, bahşiş veren bir müşteriyseniz veya kuryenize sıcak bir gülümsemeyle teşekkür eden sevecen bir insansanız aynı şekilde kuryelerin altın liste'lerindesinizdir. pizzanızın hazırlanıp size ulaşana kadar geçen sürede emin olun ki kuryeniz pizzanızı kendi pizzasıymış gibi titizlikle paketleyip, hatta fazladan soslar ve baharatlar ekleyip adresinize doğru yol almıştır.

az önemli edit: bu entry'mden yola çıkılarak en son araba çizen tinerci'ye benzetildim bir suser tarafından. dur bakalım daha neler göreceğiz.

orta dereceli önemli ikinci edit: özellikle belirtiyorum ki tasvip etmediğim nokta müşterilerin 2-3 dakika gecikmeyi büyütüp, masrafsız öğün geçirme isteğidir. yoksa pizzanız birkaç dakika değil de 40 veya üzeri dakikada kapınıza ulaşırsa tabii ki en doğal hakkınız ücretini ödemeyi reddetmek.
  • pahalı mekanlada yemek yiyemeyen fakirler ucuz mekanlarda yiyedursun, ben bir istanbul beyefendisi olarak eğer 30 dakikada siparişimi getireceğini iddia eden bir firmadan 31. dakikada paramı talep ederim. eğer kurye bunu geç getiriyorsa zaten telefon var ve bir çoğumuz vicdan sahibi iken edilen bir gecikme telefonuna sıcak bir eyvallah çeker geçeriz. bu işi anasının babasının ilişkisine vuran vajinal kafalılar sayesinde toplumumuzda eksikliklere ses çıkartan birileri her zaman dışlanmaya çalışılmakta. hangi pahalı restaurantta görülmüş 30 dakika ibaresi de, sonrasında hak talep edilince verilmemiş? tepki vermenin bu kadar linç edilici bir eylem olduğu toplumumuza da herşey müstahak! haa bir de işin iç yüzünü öğrenmeden atıp tutmak da cabası. 2 dakika gecikme önemli değildir. maaşlarından da kesilmesi söz konusu değildir. ama sen geciktiğinde özür dilemezsen, açıklama yapmazsan, zaten hak olan bu gecikme bedeli artık alınması farz olan bir istihkak haline gelir.
3576 entry daha
hesabın var mı? giriş yap