• donan evsize "dogal seleksiyon var diyen ateist" yobazin beyninde oldugu surece sorun yok. o yobazin beyninde sorun oldugunu zaten biliyorduk, yeni bir sey degil.

kendi uydurdugu seye kendi inaniyor, onun uzerinden karsisindakine saldiriyor adam lan. valla cok acaip.
  • donan adama "aman neme lazim, sonra cehennemde beni yakarlar" diye yardim eden adamin [ki ben onun vicdaninin orta yerine sicayim cok afedersiniz] lakirdisi. ilerde sorumlu tutmayacaklarini bilse donup gidecek, yuzune bakmayacak bir de bununla ovunuyor.

bu adamlarin eline dussek neler olacagi bu sayiklamalarindan belli, bir de baskalarina bok atiyorlar utanmadan.
  • bu lafı söyleyen, donan evsiz kişi içki içtiği için yardım da etmeyecektir. ya da içkiyi bırakırsan, tövbe edersen yardımı alırsın diyecektir. e ne oldu şimdi, dinen seleksiyon mu oldu?
  • evrim ile sosyal darwinizmi karıştıran beyinsizin hayalidir.
  • evsize "evime buyur" demis, ancak manipulatif medya tarafindan "evsize evrim var diyen ateyizt" olarak lanse edilmis de olabilir.

bu arada: musluman muhafazakar guclu bir cogunluk ile yonetimde iken (tum bakanliklar vs vs), nasil oluyor da "donan evsiz" diye birsey olabiliyor? diyanet isleri uyuyor mu mesela?
  • bu iddiadaki kafaya bilginin kirintisi da girmiyor, utanma zaten yok ama laf anlama da yok. anlatiyorsun anlamadigi gibi bir de karsisindakini suclamaya devam ediyor.

yazik.
  • ben bu senaryoyu, kucuk bir farkla, aynen yasadim. soguk bir boston gecesi uc kisi yururken bir kaldirim kenarinda yatan evsiz gorduk, ben boyle manzaralara o zaman alisik olmadigimdan 'donar gariban' felan diye durdurdum arkadaslari, bir tanesi direk 'he must be used to it, otherwise, natural selection eh?' (alisiktir, degilse de dogal secim) diyip yuruyelim arkadaslar moduna girdi. ben durum kadar adamin ettigi lafa sasirip mal mal bakarken ucuncu eleman 911'ı aradi, ' gelin alin burada yatan biri var ' diye. yuruduk gittik sonra, gelip almislar midir hala merak ederim.

olaydaki fark su, dogal secim diyen vatandas katolik, irlanda asilli amerikali, kilisesini eksik etmez, arada bize de 'hepiniz cayir cayir yanacaksiniz' derdi. arayan genc ise yahudi agnostigiydi. ben konu mankeni gibi mal mal duran turktum inancimdan bagimsiz olarak.

diyecegim o ki dinlerin sosyal yardimlasmaya pozitif bir etkisi oldugu kesin olsa da tek bir durum ele alindiginda inanctan ziyade yetistiginiz ortamin belirleyici oldugu kesin. turkiyede yetisen biri amerikadaki evsizleri gorunce 'yazik la garibanlara' diye dusunurken, amerikalilarin tepkisi genelde 'aminakoduumun 'loser'lari' seklinde oluyor. inanc vicdan sahibi olmayi garantilemiyor, on sart bile degil aslinda.

belki var olan ateisttir gerci, ben katoligini gordum bunun bugune dek.
  • %99,9u müslüman denen bir ülkede donan evsizler olmayacağı için avrupadaki ateist olmalı.
  • dincilerin kendi kafalarında oluşturduğu, sapkın hayal dünyalarında yaşar ve hıristiyan olsun müslüman olsun bu adamların, her zaman aynı bokun soyu olduğunu gösterir;
    http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/…8113_541484836_n.jpg
  • bu dunyada bin yil gecse de kendiliginden asla soylenmeyecek bir lafi soylemis olan bir delidir olsa olsa.

dusun adam donuyor, ateist geciyor ve "dogal seleksiyon var nabacan" diyor.
    hayir, genelde "allah versin" denir cunku.
hesabın var mı? giriş yap