• bu neslin en eski üyeleri scroll'ların ayrı ayrı simgeleri yokken dükkan dükkan slot slot item ezberlemiş bile olabilir.

o zamanlar d-day oynayanlar tarafından küçümsenmiş, hor görülmüş ama d-day tarihin karanlık sayfalarında kaybolmuşken, kendileri için seçtikleri yolun şu anda profesyonel oyunculuk dünyasında edindiği yeri gördükçe hey gidi günler dedikleri işitilebilir.

(bkz: warcraft iii)

edit: mcryan 'a teşekkürlerimi sunarım.
  • razor denilen hero'nun en karizmatik dönemini özlemle anmakta olan nesil.
  • once hamachi denilen zimbirti araciligi ile ag kurup oyunlar oynamis ardindan weplada akmis nesil. aralarinda olmaktan buyuk gurur duyuyorum.

o gunlerde hamachide oyun attigim adamlarla hala tanisim, efsane otesiydi.
  • eurobattle ve garena'dan çıkmamıştır. her gelen güncelleme ile heyecanlanmıştır. en güzel arkadaşlıklarını dota 1 sayesinde kazanmış olma ihtimali yüksektir ayrıca.
  • gözlerim yaşardı.

ne ara efsaneler arasına girdi dota 1 yahu? yaşlanıyor muyuz nedir...

ankara'da meram var var, sakarya caddesinde, bilen bilir. her haftasonu her dersane çıkışı ordaydık. sene 2008'ler filan. şimdi gidiyorum bakıyorum, askerler toplanmış spartacus, game of thrones filan izliyor. yapmayın kınalı kuzular. orası game cafe, lütfen öyle kalsın.

kime konuşuyorum ki...

sf vardı en favori hero. invoker ile çok kimse oynamazdı. sf candı. natures prophet ile de felek şaşırtılırdı. ne günlerdi be... 0sl3d1m...

edit: nasıl unuttunuz lan?
    !pub apsosososososo
    !ping 100
    !pub apso +3
    !ping 100
    !start sex
    5...
    4...
    3...
    2...
    1...
    0
    0
    00
    0000000
    000000
    0 yazan maldır.
    000
    0
    000
  • 5.84c'nin ne olduğunu, no riki no mom'un ne anlama geldiğini bilen, viper ile gıcık olduğu takım arkadaşını öldüren nesildir.
  • eski razor u siktir et de (frenzy, chain lightning falan işte) naixi hatırladıkça tüyleri diken diken olan nesildir, dakka 50de falan ormandan bir çıkışı olurdu mehhh.
  • ha bir de bu efsanevi nesil dota 1 demez, dota der.
  • faceless void: dark teror
    balanar
    mortred
    naix
    gibi isimler vardı sonra dota 2 geldi isimler değişti. mertlik bozuldu.
    itemlerin yerleri ve hangi heroya ne çıkılacak onlar ezbere bilinirdi.
    creepler ölürken bazen ses çıkartırlardı.
    roshan taş golemdi.
    kurye şekil değiştirirdi ve kimse sizden değişiklik için para istemezdi.
    heroların kozmetik eşyaları olmazdı. sosyalisti oyun paran yoksa bile herkes aynı kılık kıyafetle oynardı heroları.

oyun zordu birine öğretmek için bir kaç maç yanında durman lazımdı.

duygu vardı, tanışıklık vardı, seviye vardı.
    <3k -ap fast
  • onlardan biride benim eurobattle net waxxi de oldukça fazla zaman öldürmüstüm. oyunu oynarken maphack olmayan bir dota olsa diye hep konuşurduk, şimdi var ama yüzüne bile bakmıyoruz.
hesabın var mı? giriş yap