şükela:  tümü | bugün
 • ks. diaper pail friends. www.dpf.com adresinden ulaşılabilinir.
 • türkçe ks. dizel partikül filtresi.
 • 1.3 dizel aracın dpf'si an itibarıyle 1416 tl'dir.
  http://www.egzozmarket.com/…ikul-filtre,pr-264.html
 • dpf'i bozulan arkadaşlar kabahati kendilerinde veya yetkili serviste aramalıdır:

  (bkz: motor yağı/@ealtin)
 • dpf regeneration ile temizlenir. bu olay dizel araçların açıklanan verileri ile gerçekte kullanıcı tarafından tecrübe edilen değerleri arasındaki farkın kaynaklarından biridir (açıklanan değerlerin ölçüldüğü kullanımın gerçek hayat kullanımı ile alakasız olması bir başkası). açıklanan yakıt tüketim değerlerinin ölçüldüğü ec testleri, aracı dpf regenerationa sokamayacak kadar kısa. 500 km kullandıktan sonra ilk cycle başlarsa başlar. o zamanda yokuş aşağı vitesteki araba (80 km/h 6. vites) 0.8 lt/100km civarı bir tüketim gösterir. yani bu miktar + normal kullanımda yaktığı gibi hesap et sen. inceden bir yığılma da sezilir elbet.
 • [http://www.dpfiptali.com/ http://www.dpfiptali.com/] ile bağlantı kurup hallettim bu sorunumu.

  oldukça teknik çalışıyorlar sıkıntı kalmadı. dpf değiştirmeye kalksam durum daha vahimdi...
 • devamlı şehir içi kullanıyorsanız yoğun trafik varsa devamlı dur kalk yapmam gerekiyor diyorsanız lütfen bu filtreye sahip bir araç almayın araba daha 30 bini görmeden dana gibi böğürüyor
 • sürekli kısa mesafelerde araç kullanıyorsanız zaten dizel araç almanız hata kısa mesafelerde dizel motor normal hararet seviyelerine bile ulaşamaz buda daha çabuk yıpranmasına ve ayrıca daha fazla yakmasına sebep olur. hakeza sıkışık trafikte dizel motor rölantide on saat çalışsa ısınmaz, kaloriferi çalıştırıp kendinizi bile ısıtamazsınız arabanın içinde donarsınız, klima falanda fayda etmez ısıtmalı koltuk paketi almadığınıza her kış pişman olursunuz.

  neyse konumuz dizel partikül filtresine geri dönelim,

  kısa mesafe kullandığınız aracınızı en azından ayda bir uzun yola çıkararak ve beş / altı yerine dördünce viteste motor devrini ikibin - üçbinlerde minimum yarım saat kullanarak filtrenizi temizleyebilirsiniz. burada amaç egzoz sistemini çok yüksek ısılara çıkarmak suretiyle dpf içinde biriken kurumu yakmak. bir diğer yöntemi de şöyle dikkat edileceği üzere işleme başlamadan önce klimayı, farları, arka ve ön cam resistansını ne varsa açmanızı söylüyor ki amaç motora binen yükü arttırmak ve sistemi daha çok ısındırmak.