aynı isimde "dracula (dizi)" başlığı da var
  • 90'lı yılların vampir filmlerindeki gibi bir havası olan dizi. ergen vampir dizilerinden bıkmış veya farklılık arayanlar için biçilmiş kaftandır. izlerken kendinizi gerçekten dizinin anlatıldığı dönemde yaşıyor gibi hissediyorsunuz.
    dizinin konseptiyle pek alakası yok ama eğer olur da diziye kurtadam dahil edilecekse bu kişinin harker olacağını düşünmekteyim.
  • --- spoiler ---

bugun itibariyle jonathan harker in mina murray konusunda alexander grayson in onunu actigi dizidir.
    --- spoiler ---
  • ana müziği sweet child o mine'dan birebir arak olmasa çok daha seveceğim dizi. hep aklım gidiyor çalmaya başladığında, en güzel sahneler piç oluyor.
  • --- spoiler 01x08 ---

tv tarihinin en çok manipüle edilen en karaktersiz ve kesinlikle en salak karakteri olan jonathan harker'ı bünyesinde barındıran dizi ki son bölümüyle de bunu fazlasıyla görmüş olduk.
    bunun yanı sıra zannedersem en ergen dracula'yı sayesinde izliyoruz.nedir öyle istediği olmayınca ağlayan bebek gibi kan istiyorum kan getirin bana demek allah aşkına,koskoca vlad tepeş'sin sen kazıklı voyvodosun kendine gel.
    konu var,konuya uygun oyuncu var,sağlam karakterler var ancak ciddi bir senaryo sorunu olduğu kesin.
    ama yoklukta da gideri var o ayrı tabii,izleyip göreceğiz nereye gidiyor diye mecbur.

--- spoiler 01x08 ---
  • jonathan bıdı bıdı abinin kafamdaki dracula için yeterli olmamasına karşın şu kurak dizi zamanında vakit geçirmeye uygun, güzel bir dizi.

artık sevişme ve aşk böcüğü halinden kurtarıp biraz daha dracula temasına, aksiyona, maceraya girerse çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

kısacası; kan istiyoruz, kan! duyun sesimi...
  • --- spoiler01x09 ---

öncelikle van helsing çocuklara zarar veremedi tamam ama elinde dracula'nın kanı var çocukları vampir mi yapacak diye düşündürdü.

alexander* ve mina*'nın arası düzelirken, mina jonathan'dan tamamen ayrıldı ki iyi oldu. jonathan* kadar ezik karakter az bulunur gitti şimdi de order of the dragon tarikatına girdi. alexander beni kullandı diye mızmızlanırken kendi isteği ile maşa olacak salak.

sonunda lucy'e yaptığı da beklenen bir şeydi. başından bu yana gıcık bir karakter olan lucy artık dracula'yı dinleyeceği için belki daha iyi olur.

alexander'ın mina ve ilona arası bağlantıyla ilgilenmemesi kötü oldu.

--- spoiler01x09 ---
  • kablolu kanal kalitesinin bikaç tık altında. konuyu işlerken oturtamadan geçip gidiyor mevzular . bu yüzden çok uzun ömürlü olmasını pek dilemiyorum kendisinin. nbc denen kanalda hannibal ve community haricinde işe yarar dizi de yok zaten.
  • --- spoiler 1x9 ---

kaç bölüm kaldı bilmiyorum, ama artık avcı takviyesi de yapıldığına göre sağlam bir kavga olacak gibi. zaten gelecek bölümün fragmanında jayne ve alexander'ın sonunda yumruk yumruğa geldiğini görüyoruz.

mina ve jonathan'ı çabuk bitirdiler sanki. mina da bir garip, sanki çocukluğundan beri harikalar diyarı'nda yaşıyor kız, alışık doğaüstü şeylere. adam diyor ki eskiden sevdiğim biri vardı adı ilona, "aa ben de onu çocukluğumdan beri rüyalarımda görüyorum" diyor, sanki komşunun kızı! insan bir sorar nasıl böyle bir şey olabilir diye. "bana çok benziyor ehi"ymiş!

mıymıy lucy'nin vampir yapılmasına sevindim açıkçası. o kadın iyi karakter oynayamıyor. merlin'de morgana kötülüğe geçince adam gibi oynadığını gördük, iyi bir performans bekliyorum o yüzden.

renfield'ı da bir görmezden gelmeyin yahu, doğruları söylüyor adam.

yalnız tam şu an imdb'ye bakarken, browning'i oynayanın coupling'deki ben miles olduğunu gördüm, şok geçirdim, ufkum iki katına çıktı...

--- spoiler 1x9 ---
  • beni her bölümünde ayrı sorularla başbaşa bırakan dizi.

--- spoiler 01x09 ---

1-şimdi tamam bu jonothan denilen safi salak alexander grayson'ın yanında,güzel bir muhbir olabilir ama koskoca order of the dragon daha az göze batacak ne bileyim şüpheleri daha az üzerine çekecek birini bulamaz mıydı ?

2-sevgili dracula'mız lucy'i vampir yaparak ne elde etmeye çalıştı,yani amaç ne,zeki arkadaşlardan aydınlanma bekliyorum bu konuda.hayır yani insanlığına sıkı sıkıya bağlı yuva aile çocuk özlemi olan birini alır vampir yapar sonsuz ve çoğunlukla yalnız bir yaşama mahkum edersin anlarım ama lucy'nin tek derdi var o da mina.
    yani demem o ki durduk yere başına iş alıp mina konusunda bir rakip çıkarmasına ne gerek vardı dracula'nın?

3-dracula sofra adabını,eli yüzü temiz beslenmeyi ne zaman öğrenecek ?

4-ve son olarak babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi ?

--- spoiler 01x09 ---

edit : yaptıkları aydınlatıcı açıklamalardan dolayı minik donut canavari ve nickimi sevmiyorum'a teşekkür ederim.
hesabın var mı? giriş yap