• zeldman.com'da görüp incelediğim, ayda 19$'a 7.5gb alan ve 192gb bandwidth vaadeden site. 3 ay kullanıp beğenmedim paramı iade edin diyebiliyorsunuz, ayrıca reward sistemiyle önerdiğiniz zaman para kazanabiliyorsunuz falan..
    [http://www.dreamhost.com/r.cgi?91523 http://www.dreamhost.com/] adresinde, zeldman'a güvendik ama umarım başımız yanmaz...
  • kar amacı gütmeyen kuruluşlara bedava hizmet vermektedir
  • yaklaşık 20 gb boyutundaki elinde bulunmasi gereken programlarini buraya yedekleyenler icin uyari:
    önünde sonunda "siz adil kullanim bikbikini asiyorsunuz" diyip hesabinizi kapayacaklar ve o dosyalari götünüzü verseniz geri alamayacaksiniz.

ilk yıl 30$'a mı ne geliyor gibi olsa da arada bazi müsterilere caktirmadan sokuyorlar faturayi...
    örnegin, "bilmemkacinci yildönümümüz serefine yeni gelen müsterilerin ilk yil boyunca hostingini bir aylik paraya yapiyoruz" kampanyasi yapiyorlar, ve ilk yil 10$'a geliyor. pasa pasa giriyorsunuz. iki aysonra bakiyorsunuz ki kredi kartinizdan bir yillik para cekilmis caktirmadan...

yada o para cekilememis, hesabiniz kapatilmis... arayip "ne ayaksiniz lan" dediginizde aldiginiz yanit sunlardan biri olur genelde:
    - "yo, öyle bi kampanya yoktu; hic olmadi." (bal gibi vardi)
    - "ama sizin ülkenizden gelenler o promosyondan yararlanamaz." (öyle bir ibare kesinlikle yoktu kayit sayfalarinin hic birinde)
    - "ama siz promosyon kodunu girmemissiniz." (nah kolum kadar girmissinizdir siz o promo kodunu aslinda)
  • sorduğum soruya 1 dakika 42 saniye (evet evet bir dakika kırk iki saniye) içerisinde cevap vererek beni gerçekten etkilemiş olan firma. ha sorduğum soruya aldığım cevap yıkılmama neden oldu o başka. eğer hesabınız askıya alınırsa bilinki iki hafta sonra sistem otomatik olarak tüm dosyalarınızı siliyor adamlara ne kadar yağ çekerseniz çekin işe yaramıyor.
  • müşteri hesabı kapatıldığında fena halde üzülen firmadır."close account" tuşunu tıkladığınızda üç dört sayfa boyunca bakın şu kadar bandwith verdik size,şu kadar disk alanı,şu kadar indiriminiz var diye anlatır durur.baktı olmuyor beleş domain vermiştim parasını öde lan der.ödersiniz.hala gitmekte ısrarcıysanız,tamam birader git yolun açık olsun,bir gün dönersen geri,alınmam darılmam kapım açık der ve şu şekilde biten bir mail atar.

"we're very sorry it didn't work out and maybe we'll see you again
    someday!

sincerely,
    the unhappy dreamhost goodbye team"
  • 2 yıldır internet ile ilgili tüm işlerimi halleden firma.

ilk başta sınırsız alan ve bant genişliği, fastcgi gibi iyilikleri sayesinde cazibesi kapıldım (django kullanacak bir host arayışındaydım ve makul paraya iyi iş yapabilen yoktu) bulduğum 97$'lık bir indirim kuponuyla dahil oldum sisteme. daha sonra diğer güzellikleri ile karşılaştım. svn diyince depo, trac diyince site, gak diyince o, bık diyince bu. işleri halledip gidiyor.

arayüz bazı sistemlerin detaylarında yetmeyebiliyor (svn yetkilendirme vb.), o da sağladığı shell desteği ile sunucuya bağlanılıp çözülebiliyor. hatta arayüz kullanmayı sevmeyenlere konsol pek bir rahat oluyor. ayrıca bu konsol rahat rahat socks proxy olarak kullanılabiliyor, insanı türlü taklalar atmaktan kurtarıyor.

tavsiye ettiğim arkadaşlarıma verebildiğim indirimi 50$'a düşürdüler ama promosyon olarak 5 ve 10 yıllık planlarda 150$-200$ gibi indirimler verdiler. bu paraya bu kadar hizmet verip bir de üstüne bu denli promosyon yapabilmeleri şaşırtıcı.
  • her hesaba sağladığı limitsiz barındırma hizmeti ile, kiraladığınız alanların herhangi birisinde illegal dosya (mp3, film, vs.) yakalandığı anda tüm hesabınızı geri dönmeksiniz kapatan firma. sonrasında ne kadar yazsanız da, yazdırsanız da sadece database'leri geri veriyorlar.

bazı serverları gündüzleri o kadar yavaşki, browser tek tük gelenlere aldırmayıp bağlantı kurulamadı hatası veriyor.

ayrıca sanıldığı gibi tüm özellikleri limitsiz değildir. standardın üstündeki mysql bandwidth ve cpu kullanımından hemen rahatsız oluyor, sizi private server'a geçmeyi, yoksa aynı makinadaki diğer kullanıcıların iyiliği için (?) hesabınızın kapatılması gerektiğini düşündükleri ile tehdit edebiliyorlar.

hostgator ve mediatemple alternatifleri muhakkak incelenmeli.
  • host ettiginiz domain'lerinize ucretsiz olarak "domains" panelinde "add ip" ekranindan ipv6 destegi ekletebiliyorsunuz. buyuk hizmet...
  • "ankara" adinda bir server'lari da varmis. afferim. https://twitter.com/…atus/status/107532663639916544
  • pek bir çevreci, pek bir carbon-neutral hosting şirketi.

http://www.dreamhost.com/aboutus-green.html

1 yıl sonra gelen edit: downtime'lar abardı. vps'leri bok gibi. ddos yiyen siteyi sistemden atıyorlar filan. allah belasını versin öyle çevreciliğin. bütün sitelerimi taşıdım, accountumu kapattım gitti.
hesabın var mı? giriş yap