• bir mini inceleme yapalım;

mekan öncelikle çok geniş ve iyi bir manzaraya sahip. haliç ayaklarınızın altında denilebilir. misafirinizi, arkadaşlarınızı ya da eşinizi iyi manzaralı bir yere götürüp etkilemek istiyorsanız hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz. en iyi manzarayı ise bardaki yüksek tabureli paylaşımlı masadan görebilirsiniz. rezervasyon yaptırırken barın ucundaki paylaşımlı masadan yer ayırtmanızı tavsiye ederim. diğer masalar alçakta kaldığı için manzara kapanıyor. elbetteki rezervasyonsuz gitmeyi düşünmeyin. hafta başında arasanız bile cuma cumartesiye güçlükle yer bulabiliyorsunuz.

yeme içme kısmına gelirsek, tüm menüyü ve fiyatlarını internet sitelerinde bulabilirsiniz. duble meze bar ne yedin, ne içtin, nasıldı diye sorarsanız: porsiyonlar oldukça küçük ama inanılmaz lezzetli. klasiklerden gidecek olursak yediğim en iyi lakerda buradaydı, topik ise birtat meyhanesindekiyle başa baş kapışır, çok iyiydi. keçi peynirli paçanga böreği de muhteşemdi, yanında gelen hatay usulü prenses sos ta. midye dolma ise alışılmadık, güzel bir lezzet olmuş.

içki olaraksa rakını her türlüsü var ama öyle bir müşteri kitlesi var ki, yeni rakı ala'dan başka bir şey içmiyor kimse. isteyen istediğini içer elbette, ben her daim tekirdağ trakya serisinden yanayım. ister kadeh, ister 35-70 sipariş edebilirsiniz.

her şeyin fiyatı menüde var, incelerseniz fiyatların yüksekçe olduğunu göreceksiniz. değer mi, elbette değer. harika bir manzarada çok güzel yiyip içeceksiniz.

mekan hakkındaki tek olumsuz görüşüm ise servis hakkında. o kadar az servis elemanı var ki hiç bir isteğinize yetişemiyorlar. saat 9'dan sonra ne isteseniz (su, buz, ekmek, hesap vb.) en az 10 dakikada geliyor.

net olarak bir daha giderim.
  • porsiyonları sıkıntı yaratacak kadar küçük mekan. yoksa fiyatları öyle abartı değil, ama o tabağa fazla.
  • ortalama üstü mekan, az yersen astronomik gelmeyen hesap.

yakın zamanda gittik. artıları:
    -güzel müzik
    -nezih ortam
    -rez. için erken davrandıysanız manzaralı masa
    - astronomik olmayan fiyatlar
    -az yer az içerseniz ortalama bir fiyat. kişi başı 150 falan

eksileri:
    -pahalı
    -paylaşımlı masalar ve sıkışık ortam
    - lezzet kavramınız biraz yukarıda kalıyorsa pek beğenmeyeceğiniz yemekler
    - porsiyon küçüklüğü. 25 liraya söylediğiniz roka salatası 2 kişiyi bırak tek kişiye yetmez. 4 kişiyseniz her mezeden 2 porsiyon söylemezseniz tadına bile bakamazsınız kişi başı.
    -yağlarında olduğunu düşündüğüm bi problem zira yemekten sonraki 3gün mide problemim arttı.
    -mezelerin tuz oranı bana çok geldi.
    -yüksek gürültü. daha gecenin başında bile ses o kadar çok ki sohbet imkansız. gürültü eşiğim çok düşük olduğu için rahatsız oluyorum.
    -ilgisiz deneyeceğim ama ilgili olduklarını düşünmediğim servis. ortalama işte. kaşımın şeklinden bir istediğim olduğunu anlayan yerlerden değil.

abartılanlar
    -mekanın kendisi abartı zaten
    -mezelerin lezzeti. bunu abartan o kadar çok insan var ki! aynı mezelerin birkaç kat iyisini defalarca yememiş olsam kendimde sorun arayacağım. kusura bakmayın ama mezeler ortalamanın biraz üzerine.
    -hardallı levrek. bir levrek marine efendime sölim hardallı levrek hastası insan olmasam gelin tamam da hardallı levrek sadece güzel. harika değil.
    -ucuzluğu. ucuz diyen abartır net. aç gidip tok çıkarsanız bir de biraz içerseniz 200 aşağısına çıkamazsınız.

yeme içme fiyat performans birimi bildirdi.
  • karaköydeki şubesi için konuşacak olursam mezeleri ve manzarası güzeldir. ana yemekleri ise eh iştedir. yalnız michael jackson çalarken bir anda gülşen’e geçen djleri var o soruna çözüm bulmaları gerekli.
  • çok çeşitli mezelere sahip perada bulunuan mekan.
  • cok ama cok uzun suredir bu kadar eglenmemistim. mezeler gayet guzeldi ozellikle hardalli levrek mukemmeldi ama beni daha cok etkileyen ortam oldu. kitle cok duzgun bikere. muzik i na nil maz basarili. once naif, eski sarkilara gece ilerleyip kanda raki arttikca kendimizi eslik eder bulduk, saatler ilerlediginde tum duble meze bar ayakta "yasa mustafa kemal pasa yasa" diye bagiriyordu. biraz sonra da kendi dugununde bile zorla oynamis arkadasim kafasina bere gecirmis "carteeel bir numara en buyuuk" diye dansediyordu. cok eglendik, mutlaka gidin.
  • pera'da yer bulmak neredeyse imkansız. karaköy e gittik. ısrar ediyoruz, illa gideceğiz çünkü mekan anlıyo musuan?!
    teallaam.

ıki oturum var. biri 18:00 den 21:30 a kadar. diğeri 21:30 00:00. 02:00 da kapanıyor.
    fix menü, 225 tl. 00:00 dan sonra içtiğin su da ekleniyor hesabına.

mezeler minicik. 1 tane köfte, 1 parça antrikot düşüyor payına kırmızı et istersen.
    balık tercih edenlerin porsiyonunu göremedim ama muhtemelen balığın kuyruğu falan geliyordur ahshsha

sigara içenler balkona lütfen. tşk. bye.
  • dün yeni acilan karakoydeki yerlerine gittigim ve asagidaki yorumlari yapacagim mekandir.

mekan nezih, yeri guzel, mimarlar odasinin besinci kati, gelen profil klasik asiri eglenmeye gelmis beyaz yaka ve paralilardan olusuyor.

muzikler bir garip, bir 90 lardan gidiyor ama arada yabanciya geciyor, dj kafasina gore takiliyor herhalde, rakiya pek uygun degil saat 22:00 a kadar. bu saatten sonra hareketli 90lar turk popuyla millet cosuyor, kalkiyor oynuyor.

masalar inanilmaz dar, ortam cok sıkışık, karsindakinin sesini duyamayacagin kadar bir ugultu var birbiriyle konusan insanlarin sesi bunlar, dolayisiyla raki meze yapayim rahat rahat diyebileceginiz bir yer degil.

iki kisi 4 soguk 2 sicak meze, pacanga, bir ufak raki bir de salata 300 lira hesap geldi, acilis sebebiyle yuzde 50 indirim yaptilar ben de sasirdim acikcasi. mekan kapali, sigara iciliyor, duman alti olmuyor. is yemegi icin falan uygun, huzur icin degil.
  • pera'da, palazzo donizetti'nin terasında faaliyette olan bir mekan. fiyatlar ortalamanın üstü ancak mezeleri enfes.
  • "mezeler çok lezzetli, servis gayet hızlı ve müzik çok iyi, daha ne olsun?" dediğim mekan.
hesabın var mı? giriş yap