• düğün yapmak başlı başına büyük bir mantık hatası bence, ama herkesin görüşüne de saygım var.

bu mantık hatalarından en büyüğü ise bence, neredeyse her düğünde çalınan ve söylenen; "caney caney caney, işte meydaney" şarkısı ve bu şarkı söylenirken insanların hunharca halay çekmesidir. tamamen acıklı bir hikayeyi anlatan bu bu şarkının sözlerinden bir kısmına bakarsak;

caney caney caney
    işte meydaney
    iyi günün dostu
    nerdesin haney nerdesin haney...

bendim buraların şahı ağası
    viran olmuş gitmiş harran ovası
    iyi günün dostu sürmüş sefası
    iyi günün dostu dar günde haney
    kötü günde haney,
    caney caney caney, hey hey hey....

sanırım daha fazla yorum yapmaya gerek yok.
  • düğün kendi başına bir hatadır düğünde mantık aranmaz.
  • dugun yapmak zaten millete hava aticam diye gösteris yapmanin en belirgin mantik hatasi zaten. digerlerinden bahsetmiyorum bile.
  • yahu şu düğünde oynamak şart mı? mesela bilardo turnuvası yapsak yada bowling turnuvası yapsak takımlara ayrılıp? sonra kazananlara derecelerine göre hediyeler versek falan?

edit:imla
  • eğlenmek amacıyla yapılan düğün organizasyonda herkesin hatır sebebiyle istemsizce dans etmesi en büyük mantık hatası
  • gelin ve damat dışındaki insanların aşırı mutlu olmaları buna karşın gelin ve damatın aşırı gergin olması.

belli ki düğün gelin ile damat için değil. onlar dışındaki herkes için.
  • insanların muradına erdiği en mutlu gün isteyen istediği parayı harcar isteyen mahalle arası düğün yapar benim pek mantık hatası sezemediğim olay .
  • 1 - düğün pastası kesmek
    2 - tahtadan yapılmış düğün pastası kesmek
    3 - baldız ve görümce başı
  • akşam güreş turnuvası yapacak olan gelinle damadın, öpülmekten, tebriklerden perişan olmaları. saatlerce para asma ve fotoğraf çekiminde ayakta kalmaları. yazık lan.o gençlerden gece ne hayır gelecek şimdi?

kafa s.ken desibelde iğrenç müzikler.

balonla koşuşturan veletler , bazen birbirlerine çarpıp zırlamaları.

10 cm mesafedeki elemanla bağıra bağıra konuşmak zorunda olmak.

düğün pastası adı altında 3 yaşındaki bebenin kursağını doldurmayacak pasta ve tatsız kurabiyelere maruz kalmak.

kim ne astı diye şarlok holmsçuluk oynayan teyzeler.

bekar 25 yaş üstü gençleri dakika başı öğüt bombardımanına tutan insanlar.
    -----

yıllarca yukarıdaki gerzekliklere -aman ağızımın tadı bozulmasın ali rıza bey modunda- tahammül ettik durduk. uzun lafın kısası, düğün formülü yaklaşık olarak şöyle: düğün =(işkence+çile)^mallık .

ilk düğünde "fuck the system" diye bağırıp en az 60 kişiyi tokatlayacağım.

ulan yazarken bile o gürültülü müzik beynimin içinde vızıldıyor amk.

editbüdüt: abi ne iş çözemedim. gece yatarken 1 favori, sabah kalktım 47 favori olmuş. elleriniz dert görmesin millet. kendimi önemli biri olarak görmeye başladım lan.

editbüdüt-2: 84 favori olmuş an itibarı ile. doğum gününde habire sırıtan veletlere döndüm resmen. teveccühünüz.
  • başlık güzel ama merak ettiğim bir husus oldu burada yorum yapan ve mantık hatası bulan ekşi kardeşlerimin kaçının düğününde herkes oturup klasik müzik dinletisi eşliğinde sakin bir gece geçirecek?

çözüm basit; yeteri miktarda alkol alınır ve millet ne yapıyorsa o moda girip sapıtılır.
    mantık hataları ile mutlu mesut geçinilir.
hesabın var mı? giriş yap