şükela:  tümü | bugün
  • bir cemali $arkisi..
  • streets of philadelphiayla aynı başlangıca sahip olan şarkı.
  • cemali'nin ilk çıkış parçası olması bizde acaba bu cemali bomba gibi bir grup mu çıkacak? hissi uyandırsa da, daha sonraki şarkıları boşuna heveslendiğimizi göstermiştir bizlere.
  • gecenin bir yarisi kutuphanenin bir kosesinde oturmus hayatimin -muhtemelen- en son finaline hazirlanirken ozellikle beni bana ver artik, pe$inden surukleme sozleri beynimde durmadan yankilanan, retrospektif sarki.
  • klasik bir kadın repliğidir.. olaylar şöyle gelişir:

kadın: beni seviyor musun aşkım?
    erkek: hıı
    kadın: evet mi, hayır mı demek bu şimdi?
    erkek: hı dedim ya!
    kadın: söylesen ölür müsün?
    erkek: ben söyleyemem, hareketlerimden anlaman gerekir
    kadın: ama.. ama ben senin ağzından duymak istiyorum
  • bu şarkı yüzünden cemali hep iyi hatırlanacak bir ikili olmuştur benim için.
  • nasıl olmu$ da unutmu$um ben bunu diye kendimi paralasam, ne saçmalıkların altında bir kaç satıra imza atmı$, fakat bunu es geçmi$im diye kendimi sokaklara atarak, çöp kamyonunun pe$inden ko$up james woods gibi kendimi öğütmeye kalkı$sam, hatta ve hatta cem-ali kendini yeyip bitirmi$ olmasına rağmen beni kar$ısına alsa, saysa, sövse; "bam-teline basmı$ bu $arkıyı nasıl olur seneler sonra akıl edebilirsin" dese, sıfatıma sinkaf etse azdır!

çıktığı yıl itibarıyle; $imdilerde üç a$ağı be$ yukarı hepsi aynı gençlik sonrası evreyi ya$ıyor olan bir çok insan evladının hayatının en bahtı kara en gözü nemli demlerinde bu parça yer alır. türk pop müziği patlama yaptı yapalı, içlerindeki kayda değer bir kaç $arkından en nadide yere sahip olanlarındandır belki de. sözleri ayrı, melodisi ayrı, siyah-beyaz klibi hepsinden ayrıdır.

hayatı boyunca duymak, görmek ve hissetmek isteyip de eri$emeyenlere ithafen dinlenir, en çok da ki$i kendine ithaf eder...

(bkz: hayat kaydıran $arkılar)
  • (bkz: icem)
  • aglatan sarkilar siralamasinda en tepede yer alir. uzak durmak gerek... neme lazim!
  • türkçe müzik arşivinde tepelerde yer alan cemali şarkısı. ama hep olduğu gibi bu boktan camiada yitip gittiler şarkıları kaldı.