*

• tvplus (superonline tv'si) kanal yayına başladığında, kanal listesine ekleneceğini söylüyor.
  • ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere farkkı seviyelerdeki eğitim kurumları için ayrı ayrı kanalları bulunan, televizyondan öğretim yapma amacıyla kurulmuş kanallar bütününün ortak adıdır.
    ek olarak hd, sd olmak olmak üzere ikişer adet yayınla sunulmuştur.

hd yayın parametreleri:
    frekans :12084 / sembol oranı : 13750 / polarizasyon: h

sd yayın parametreleri:
    frekans :11916/ sembol oranı : 30000 / polarizasyon: v
  • eba (eğitim bilişim ağı) olarak geçen eba.gov.tr ye destek amaçlı meb nın trt üzerinden yapmayı planladığı canlı eğitime destek yayınları.

ayrıntı için bknz

not: trt üzerinden yapılacak canlı yayınlar eba.gov.tr den de seyredilebilecek.

eba tv frekans bilgileri:
    türksat hd 12084 h 13750
    türksat sd 11916 v 30000
    türksat kablo tv 465, 466, 467. kanal
    türk telekom tivibu 401, 402, 403 kanal
    turkcell tv+ 106, 107, 108 kanal
    d-smart: 365, 366, 367 kanal
    digiturk: 151, 152, 153 kanal

toplam 6 kanal üzerinden yayın yapılacak olup, 3 kanal sd 3 kanal ise hd yayın yapacak
  • günaydın. eba uzaktan eğitim için nedense çok heyecanlandım. sanki okula yeni başladım ve bugün okulun ilk günü. burnuma gelen sıcak simit kokusunu bastıramasam da olsun, bu günler de geçer. tekrar öğrenci gibi hissetmek güzelmiş.
  • digitürk’te ilkokul için 151, ortaokul için 152, lise için 153. kanalda yayın yapan kanal.

açtık 151. kanalı bekliyoruz. yayın başlayınca ayağa kalkacağız aynı öğretmen sınıfa gelmiş gibi.
  • açtık bekliyoruz.
  • yayın an itibariyle başlamıştır. bakan ziya selçuk açılışı yaptı. ilerde eba tv'den ödev filan da verebilsek keşke. kitaplara ve müfredata entegre olsa çok güzel olur.
  • salgın sonrasında da hayatımızdan çıkmayacağını düşündüğüm eğitim öğretim kanalıdır .. acaba okullar laboratuvar, sosyal öğrenim, mesleki uygulamalar için kullanılsa ve uzaktan eğitime daha ağırlık verilse mi ? yalnızca 'eba tv' olarak değil, öğretmenlerin dijital platformlardan sınıf geneline evlerden ulaşması şeklinde aynı zamanda .. yakıt, ısınma, kırtasiye, elektrik, üniforma ve akla ilk anda gelmeyen birçok kalemden tasarruf edilecek tutar, bilimsel teçhizatın gelişmesine aktarılsa ve çocuklar daha esnek şekilde, örneğin sosyal gelişim ve teknoloji/deney amaçlı olarak okul binalarını kullanma durumunda kalsalar ..
  • ilkokul türkçe dersi basladi. şimdi dememek için kendimi zor tutuyorum ama dk bir gol bir anladınız değil mi?
  • 2 saatlik dersi 30dk ya indirmek.
hesabın var mı? giriş yap