• az önce lise edebiyat dersininin bir kısmını izledim ve ne kadar verimsiz olduğuna şahit oldum. hoca edebiyat sorusu çözüyor parçaya bağlı sorular var ama o soruları çözerken parça üzerinden gitmiyor. parça geride kaldı ama şıkları okuyarak “evet parçada betimleme yapılmıştır, kişileştirme yapılmıştır” diyor ve şıkları eleyerek yanlış cevabı “hayır parçada gerçekdışı konular değil, gerçek konular işlenmiştir” diyerek buluyor. şimdi ekran başındaki öğrenci demeyecek mi nerede kişiselleştirme yapıldı, nerede realizm var? parçada kişiselleştirme var deyip parçaya dönüp kanıtlayacaksın. öğretmenlik budur yoksa cevap anahtarını eline alan herkes öğretmen olsun.

öncüllü sorular ise daha berbattı. öncülleri tekrarlayıp doğru olduğunu söylemek soru çözmek değildir.

öncül ı. milli edebiyatta halkın her kesiminden insanlara yer verilmiştir.
    açıklama: evet milli edebiyatta halkın her kesiminden insanlara yer verilmiştir, doğru.

böyle soru çözülmez. onu açıp örnek vereceksin. bu şey gibi “güneydoğu anadolu’da sıcaklık değerleri yüksektir.” öncülünü “evet yüksektir” diye açıklamak gibi. sebebini anlatacaksın ki öğrenme gerçekleşsin.

böyle yapacaksanız hiç yapmayın daha iyi.

(bkz: körler sağırlar birbirini ağırlar)
    (bkz: dostlar alışverişte görsün)

debe editi: maske, solunum cihazı gibi ürünleri 3d yazıcılarda üretip sağlık merkezlerine bağışlayan arkadaşlara destek olalım.

(bkz: 3 boyutlu destek)
    3 boyutlu destek
  • adnan menderes'in hüzünlü hayat hikayesini ders arası bilgi olarak bir animasyon ile verdiler biraz önce.

adnan menderes ne kadar iyi, ne kadar mazlum, ne kadar vatansever bir insanmış meğersem(!)...

osman öcalan bu arada yakın tarih dersi verebilir. trt bunu düşünsün derim. yapmadıkları b.k değil...

edit: kardeşim 7.sınıf öğrencisi. dersler çok kısa ve hızlı anlatılıyor. takip etmek çok zor ve şu noktada verimli değil. geliştirilecektir umarım.

edit: yok adnan menderes'i sevmeyen atatürk'ü sevmezmiş, yok adnan menderes'i sevmeyenler pkk'ya kendisini bilmem ne yaptırsınmış falan saçmaladı "@giant realistic flying tiger" isimli soyu belirsiz birisi küfürle beraber. olum derdinizi küfürsüz anlatamıyor musunuz? aileniz hiç mi terbiye vermedi? müsait bir zamanda hukuki bağlamda bedelini ödeteceğim, merak etmesin kendisi.
  • bu ne ya, açtım baktım fizik, matematik konularını nasıl anlatıyorlar acaba diye, ortaokul kanalında ders arapça?, lise kanalında ders din...
  • dini ve siyasi propaganda içeren derslerin arasında çıkan egzersiz videoları ile 1984 romanından esintiler sunmaktadır.
  • salgın sonrasında da hayatımızdan çıkmayacağını düşündüğüm eğitim öğretim kanalıdır .. acaba okullar laboratuvar, sosyal öğrenim, mesleki uygulamalar için kullanılsa ve uzaktan eğitime daha ağırlık verilse mi ? yalnızca 'eba tv' olarak değil, öğretmenlerin dijital platformlardan sınıf geneline evlerden ulaşması şeklinde aynı zamanda .. yakıt, ısınma, kırtasiye, elektrik, üniforma ve akla ilk anda gelmeyen birçok kalemden tasarruf edilecek tutar, bilimsel teçhizatın gelişmesine aktarılsa ve çocuklar daha esnek şekilde, örneğin sosyal gelişim ve teknoloji/deney amaçlı olarak okul binalarını kullanma durumunda kalsalar ..
  • ilk günden adnan menderes'in idamını vermişler.
    yarın: 28 şubat dönemi ve cehape zulmü,
    daha sonra da: kabataş'ta saldırıya maruz kalan türbanlı bacı
  • bu işi 'geliştirip' tvde sürekli hale getirmek çok iyi olur görüşündeyim. okumaya meraklı ama elinde imkanı olmayan ilkokul, lise terk teyzelerimiz/amcalarımız var. günlerini tv başında saçma sapan programlara ayıracaklarına bunları izler, hem çocuklarına hem de kendilerine faydalı olurlar. öncesinde bu programların bir çok eksiği var tabi önce onların halledilmesi lazım.
  • bazı evlerde 3 4 çocuklu aileler var bunların çocukları her biri farklı sınıflara gidiyor ve evde tek televizyon bulunuyor bu soruna nasıl bir çözüm var merak ediyorum.
    edit: herkese teşekkür ederim tekrar yayınları ile bu sorunu çözmüşler.
  • az önce sordum sarı çiçeğe çaldı.

müfredattan evrim kaldır, sarı çiçeğe anasını sor.

müthiş (:
  • ders videoları aceleye gelmiş kanal.
    lan şu an eba tv lisede montajlanmamış ders yayınladılar. hoca hata yapınca üç kez tekrara girdi.
hesabın var mı? giriş yap