• kadın aramış taramış ve rtük kurallarını sabote etmeden “sallama lan götünden” demenin en kibar halini bulmuş. tebrik ediyorum.
  • ece abla, nasıl yedin ama kim ablamızı ;)
  • gereksiz ve habercilik dışı bir üslupla milyarların tanıdığı bir insana, sadece belli bir azınlığın anlayacağı bir laf sokmuş (!). sana bir zararının dokunamayacağını bildiğin insana sallamak iyi hoş da ülkenin zaten hali hazırda içinde kaynayan kazandan bir sürü yeni haber sunuyorsun, hatta halı altı yapılan bir sürü haberi bile sunmuyorsun ama türkçe bile bilmeyen bir kadının boş iki kelamına “kapak sözler” diziyorsun. üzgünüm ama samimiyetsiz bir hareket.
  • bir şekilde kendini tehlikeye sokmayacak şekilde laf cambazlığı yaparak gündem olma çabasında olduğunu düşündüğüm ve çok samimi gelmeyen biri benim için. yapmacık geliyor. aynı şekilde türkiye'nin gerçek sorunlarını da dile getirmesi ve liderleri de eleştirebilmesi dileğiyle. işte o zaman helal olsun derim.
  • popülist ve faşisttir.
  • yandaş medya sunucusu. aynı zamanda da vatanseverdir! bu vatansever sunucunun kaz dağlarının satılıp delik deşik edilmesi, ekonominin geldiği nokta ya da eğitim sistemi hakkındaki eleştirilerini de dinlemek isterim.
  • kendisini yasak elma dizisindeki ender'e benzettim. o nasıl naifçe laf giydirmekti öyle.
  • şimdi bazı entrylerde şöyle cesur böle cesur gibi yorumlar görüyorum ama bir söylemin cesaret gerektirmesi için söyleyenin kimsenin söyleyemediğini söylemesi ve bunun riskini göze alarak bu söylemi gerçekleitirmesi gerekir. bu öyle bir şey değil ülkenin egemen kesimi de dahil olmak üzere bizlerin zaten üzerinde mutabık oldugu bir konuda farklı bir dil kullanarak dikkat çekici bir yorumda bulunmuş. örneğin burada bir kısmınızın hapse girme korkusuyla özgürce konuşamadığı yazamadığı ama herkesin muzdarip olduğu bir konuyu çıkıp söylese ve konuşsa o zaman onun adı cesaret olur.

başka bir konuya gelince bilinci yerinde olan erkekler olarak biz her ne konuda olursa olsun cinsiyetçi söylemlerin her zaman karşısında durduk ama kadınlara en büyük zararı yine hemcinsleri veriyor maalesef. gündemi bilen tanıyan ve kadına karşı şiddete dur demek isteyen erkekler olarak biz bir kadını eleştirirken asla cinsiyetçi yaklaşımlar sergilemeyiz çünkü kadına şiddetin hat safhada olduğu kadının ötekileştirilmeye çalışıldığı bir ortamda söylemlerimize dikkat ederiz, ama bir gün kadına şiddete karşıyız kadın erkek eşitliğini savunalım diyen bir kadının ertesi gün hemcinsini böyle cinsiyetçi bir yaklaşımla eleştirmesi hoş olmuyor. ülkedeki bir türlü bitmek bilmeyen sorunlar silsilesi de bu samimiyetsizlikten kaynaklanıyor.
  • bir süredir hoşlanmadığım kadın.

eskiden severdim. böyle de değildi. şahsen de tanıyorum. sanki birileri böyle böyle ol, demiş gibi. senaryoyu yazmışlar o da oynuyor sanki.

son konusuna gelecek olursak,

savaşın her türlüsü benim canımı sıkar.

gerek karşı taraf gerek bizim taraf artık savaş çığırtkanlığı yapmasın.

kim başlatmış
    kimden kaç can gitmiş
    kim haklı kim haksız

geçin bu işleri

artık bir üst jenerasyona aktarmayın şu saçma, geri kalmış savaş sevdasını.

ece de ateşe odun atıyor.
    ki bu isimlerin 'savaş bitsin' demesi lazım.

ve şöyle de bir durum var

'kadına şiddete hayır' nidaları atan her kim varsa, bir gün gelir yapar bunu.

yapıyor da!

ne sikim bir varlık olduk insanlık olarak.

bu kadın değil mi 'kadına şiddete hayır' diyen?

gelip o kadına, görüntüsü ve yaptığı iş ile ilgili aşağılayarak kendince, haklı ve görgülü olmak...

bu da şiddetin başka bir yüzü değil mi?

iki yüzlüce işte her şey.

ermeniler türkleri katletmiş
    türkler ermenileri
    yunanlar taciz ediyormuş
    türkler yunanlara saldırmış

geçiniz abiciğim

biri de çıksın desin

yeter!
    yeter artık bu kavga
    barışalım
    anlaşalım
    el sıkışalım
    kardeş olmayalım da dost olalım

ama yok!
    herkes, her taraf, tüm insanlar

ne affetmeyi öğrenebildik
    ne özrü
    ne unutmayı

ece de ne iyi yapmış
    afferinmiş
    kadının dibiymiş.

kadının dibi benim.
    benim gibi düşünen kadınlar.

kimse kusura bakmasın
    şu savaşları durdurup, kavgayı, küslüğü engelleyecek her ne varsa, kim adım atarsa, kim böyle güzel bir dünya için elini taşın altına koyarsa o dur güçlü olan, haklı olan, mert olan.

geri kalan çöp.
    geri kalan cehennemlik.
    geri kalan israf.
    geri kalan canavar cahil.

ece de onlardan biridir işte gözümde bundan böyle.

kusura bakma bebişim,
    savaş yok.
    dostluk baki.
  • geri zekalıların gazını alan abla.

milliyetçilik desen var, cinsiyetçilik desen var. eli sikinde gezip duvarlara hynh yazan ekşici daha ne ister ki?
hesabın var mı? giriş yap