• bir yerden sonra verdikleri haberler, içerik çalma boyutuna ulaşıyor. paylaştıkları metinlerin, haberlerin vb. asıl kaynaklarını çalışır link olarak vermiyorlar. sanki kimse asıl haber kaynağına kolayca ulaşamasın istiyorlar. bir de diyelim ki herhangi bir edebiyat bloğundan bunlar alıntı yapıyor. daha sonra millet twitter'dan "kaynak edebiyat haber" diye bu alıntıyı paylaşıyor. asıl kaynağınsa esamesi okunmuyor. edebiyat haber de bunları ayıla bayıla retweet ediyor. bir de söz konusu olan bir gazete haberi vb. değil, çoğu kere haber niteliği taşımayan özgün bir içerik olabiliyor. işte asıl etik-hukuki sorun da burada çıkıyor.

açıkçası edebiyat haber editörlerinin bu genel tutumu, etik açısından çok sakıncalı. çalışır link koysunlar. haberden belli bir kısmı paylaşıp insanları asıl haber kaynağına yönlendirsinler. yoksa bu halleriyle gittikçe antipatikleşmekteler.
  • memleket kaç gündür kan ağlarken halen üyelerine, yeni çıkan kitaplar, yazarlarla sohbetler, bilmemneler temalı e-bültenler göndermeye devam eden oluşum. yapmayın, ayıp!
  • medyada yer alan edebiyat haberlerini toparlayarak edebiyat dergiciliği yapan site. arşiv olması bakımından güzel, o kadar.
  • arada öykülerimi gönderdiğim, severek takip ettiğim edebiyat sitesi.
    gerek twitter gerek facebook aracılığı ile güncel haberleri ve aktiviteleri görmek mümkün.

hata yapmıyorlar mı?
    elbette yapıyorlar ama hatayı en kısa sürede telafi edip tekrarlamamaya gayret gösteriyorlar, benim için de önemli olan bu zaten.
  • gayet hoş, takip edilesi bir site. üye olursanız e-mail adresinize e-bülten de yolluyorlar, edebiyattan habersiz bırakmıyorlar sizi. twitter'dan takip etmek isteyenler için; http://twitter.com/#!/edebiyathaber
  • çoğunlukla kitap eklerinin ilginç araştırmalarını paylaşıyorlar. bunun dışında edebiyata dair birçok haberi ilk olarak bu siteden öğreniyorum. demek ki işe yarıyormuş. beğenerek takip ediyoruz.
  • youtube kanalı açmış oluşumdur.

https://www.youtube.com/…l/ucvxgen4yx0g1m7p3cfz_nhq
  • içerik olarak tatmin edici. dergi satın almayan, alamayan her edebiyat gönüllüsünün ziyaret etmesi şart olan site.
  • edebiyat seven insanların kesinlikle bakması gereken site.
    içinde edebiyat hakkında makale,söyleşi ve haberler bulunuyor.
    şahsen ben bağımlısı oldum.
    twitter hesabı rt yapmasa daha hoş olacak.
hesabın var mı? giriş yap