şükela:  tümü | bugün
  • macrocenterlara gelmiş yeni bir firma. kendilerinden organik propolis aldım ve propolisle yeni tanıştım, propolis hakkında yazılanları okumuştum, bu ilk denediğim, gerçekten söylendiği kadar var, antibiyotik almak yerine organik ürün kullanacaklara kesinlikle tavsiye edeceğim bir üründür. organik arı sütü ve organik bal da satıyorlar ancak onları henüz denemedim. siteleri bu.
  • bali bakkalda satilan sikilabilir baslikli bol kimyasalli viskoz sivilardan ibaret sananlarin anlamayacagi organik (gercek) bal markalarindan bir tanesidir
  • kaliteli ve lezzetli; birkaç uluslararası başarısı olan polifroralı organik çiçek balı markası
  • bugün organik pazarda görüp, kestane ballarına aldandığım firma. gerçi bende de salaklık, denemeden neden insan 850 gram alır. her ne ise. çok sevmem hasebiyle her sene mutlaka artvin civarından dört kilo kestane balı alırım. kestane balı acıdır, çiçek balı gibi tatlı olmaz vs. bu adamların organik, kestane lafzını da görünce, taa oralardan (i.e. artvin) almaya o kadar uğraşacağımıza buradan alalım, organik işte filan deyip kaptım eve getirdim. fiyatı da daha ucuz. neyse, uzun lafın kısası ben pişman oldum. belki türü farklıdır, şimdi günahlarını almayayım. bunlarınki mersin yöresi kestane balı imiş. ama bana çiçek balından hallice gibi geldi. eğer acı bal seviyorsanız uzak durun derim. ama propolis, constantinopolis filan şeyleri iyi olabilir, birşey diyemem.
  • bu sene türkiye'de düzenlenen (bkz: apimondia uluslararası arıcılık kongresi)'nde 1 altin, 3 gumus ve 1 bronz olmak uzere 5 farkli kategoride madalya alarak ulkemizi gururla temsil etmiştir.
    kaynak:
    hurriyet