• günün geri kalanını mutlu şeker seviyenizle geçirmeniz sağlayan kahvaltı. hiç önemli gelmeyebilir ama akşam geçirdiğiniz şeker krizinin sebebi sabahki ekmek reçeliniz olabilir.
  • yazılanları okuyunca kendimi kötü hissettim. ben baya baya kahvaltıda bir beyaz ekmeği yiyorum. her sabah iki ya da üç yumurta yiyorum. zeytin, peynir, domates, reçel, ceviz onlar da var. kahvaltıyı tıkabasa yapmayı seviyorum. bir de eğer hafta sonu kahvaltısıysa zaman zaman bir ekmeği bile geçebiliyorum. ama böyle oluca öğlen yemek yiyemiyorum. akşam da yemeğine göre bir ya da yarım ekmek yiyorum. sonra çay kahve derken oralarda da bir şeyler yiyorum. karanlığa doğru gidiyorum galiba.
  • -tamam ekmek gitsin de yerine kim gelecek, kılıçdaroğlu mu?
    +pasta.
    -ooo, politik espri, alırım bi eppek arası.
  • granolalı kahvaltıdır. müsli'nin çiğ tadını sevmeyenler için çok güzel üreticiler var granola üretimi yapan artık türkiye'de
  • alışılması bir hafta sürecek kahvaltıdır.

eğer cidden hayatınızdan ekmeği çıkarmak istiyorsanız bunun en zor olan öğünü sabah kahvaltısıdır. öğle ve akşam ekmek yerine türlü türlü ekstralar koyabilirsiniz lakin sabah opsiyonlar sınırlıdır. ama alışınca en güzel ekmeksiz yenilen öğün de sabah kahvaltısıdır.

bir kere tam yağlı beyaz peyniriniz olacak muhakkak. yanında biraz zeytin,salatalık,domates ,kırmızı veya yeşil biber olacak. eğer imkan varsa iki adet az pişmiş sarısı çıkmamış yumurta. yumurta ekmeksiz kahvaltının en önemli gıdasıdır. yumurta imkanı olmayanlar ki benim de bu imkanım yok iş yerimde kahvaltı yapıyorum. o zaman ceviz içi ve kavrulmamış fındık öneririm.

ilk başlarda olmaz,yapamam diyorsunuz ama en fazla bir hafta sonra alışıyorsunuz. ve güzel haber öğle yemeğine kadar da acıkmıyorsunuz. acıksanız dahi öyle mideniz kazınmıyor.

kilo problemi olanlar mutlaka kahvaltıyı ekmeksiz hale dönüştürmeliler. kilo problemi olmayanlar da sağlık açısından bu kahvaltı şekline dönmeliler. ekmek nedir yahu , kurtulun ekmekten.
  • yulaf ezmesi, süt, fıstık ezmesi, yumurta, ceviz, kaşar peyniri, portakal suyu, tam buğday ekmeği. bunlardan herhangi 3 veya 4ünü kombin edip yerim sabahları. bazen ekstra bişeyler olur sigara böerği veya su böreği falan canım çeker yerim. kilo takıntım yok, sağıklı beslenmek adına.
  • tabii canım ekmeksiz hayat önemli. normal her şeyden yiyorsun sen gene ama ekmek yerine poğaça yiyeceksin.
  • sağlıklı bir kahvaltı biçimidir... ya doymazsam diyen bünyeler için birkaç püf noktası var.. mesela çabuk acıktıran reçeller, kilo aldıran tereyağ, bal ve pekmez sofrada bulunmayacak.. ekmek tamamen kesilmeyecek.. yoksa her yasaklanan şeye karşı duyulan korkunç bir istek gibi ekmeğe karşı da delice bir özlem duyarsınız.. ekmekler rüyanıza girer sonra.. ne diyorduk.. ekmek yarım ince dilim.. bu ekmek yemiyorum ki diye böbürlenmenizi, nasılsa ekmek yemiyorum deyip başka alternatiflere saldırmanızı önleyecek... kahvaltı tabağınıza 1,2 domates ve közlenmiş bir biber alıyorsunuz.. herşey dilimlenmiş.. bunlarla bir domates bi peynir, bir biber bi zeytin, bi kaşar, bi domates, bi tulum bi biber böyle keyifli keyifli yemeğe devam ediyorsunuz...
    evet ekmekte b vitamini türevleri var, karbonat falan filan.. ama ekmeğin içinde bizi hasta eden, şişiren, eklemlerimize zarar veren maya da var..ekmeğin içinde ne mayası var bilmiyorum ama ben ekmeği kestikten sonra gerçekten vücudumda hafiflik hissediyorum ... karbonhidratı ve diğer ıvır zıvırı bulgur pilavından, patatesten alın.. immun sistem için satılan ilaçların içinde bildiğimiz kuru pakmaya gibi bişiler var.. her gün yarım çay kaşığı kuru maya yutsan zaten aldın immunex..
  • ekmeksşz kahvaltı mı olur tabi; patatesli ,kıymalı börek lorlu kurabiye iki boyoz olursa ekmek yemem valla yemem
hesabın var mı? giriş yap