şükela:  tümü | bugün soru sor
 • günümüz rahatsızlıklarındandır. salonda oturup gazete okurken farketmeden arkadasınızın oynadığı oyuna kitlenmek. barda içip muhabbet ederken karşı binadaki bir ofisin bilgisayar ekranına takılmak. uykunuz olduğu halde sabaha karşı jimlastik aleti, süper multi bilmemne falan reklamlarını izlemek gibi durumlar başlıca belirtileridir.
 • herkesin içinde bulunduğu bağımlılıktır. ekran deyince sadece televizyon ekranını düşünememek lazım. mesela cep telefonu, bankamatik, mikrodalga fırın paneli hatta dijital saat bile. o yüzden barda televizyona takılan insana kızan adam telefonunda whatsapp'a bakıp duruyorsa o da aynı bağımlılığa sahiptir.
  işte birileri bu ekran enflasyonunu fark edip düşünmüş "bu böyle olmayacak biz en iyisi bu ekranı kafaya takalım 1 tane ekran olsun, ne uğraşıyoruz lan" demiş oculus rift diye bir alet yapmış. yakında evlere de gelir.
 • penn state college of medicine araştırmacılarının çocuklarda uyku ve beslenme problemine sebep olduğunu ortaya koyduğu bağımlılık türü. yaşları 8 ila 17 arasında değişen 234 çocuğun aileleriyle yürütülen araştırmada ebeveynlere çocuklarının beslenme ve uyku düzenleri, teknolojik aletlerle olan ilişkisi ve aktivitelere katılımı soruldu.
 • film bitince eline hemen telefonu alıyorsan tebrikler sen de bağımlısın. tebriğe ne kadar layık bir iş tartışılır fakat kötü bir durum olduğu aşikar.

  zaman zaman telefon bağımlılığından bıkıp artık değişeceğini söyleyenlere bir bakıyorsun aşırı tv izler olmuş. yada pc kullanımı artmış.

  önceden insanların genelinde en belirgin bağımlılık sigaraydı.o zamanlar iyi zamanlarmış. sonra tv geldi. hemen ardından telefonlar. ondan sonra koptu zaten kızılca kıyamet. sosyal medya, porno, oyun bağımlılıkları..

  e-kitap okuyucu da girer mi acaba bu bağımlılığa? en masumu olur girse bile fakat bilemiyorum.. girmese bir dert girse bir dert..
 • artık bende de mevcut olan bir hastalık. bir saniyem aman boşluğa düşmesin iki duvar iki çiçek görürüm göz zevkim bozulur.