• okuma evresinde yazma evresine yeni geçebildiğim garip bir şekilde alışkanlık yaratan ortam, ilginç!
  • yaş ilerledikçe insan sözlüğün "hatun kaldırılan" kısmından kreş tavsiyesi alınan kısmına terfi ediyor.

bir de ... sözlüğe küsülüyor ama vazgeçilmiyor.

gelen mesajlar üzerine edit; kreş kısmı terfi mi yoksa tenzili rütbe mi ben de bilemedim.
  • troll başlıkları için, kanal öner'de troll kanalının olması gereken oluşumdur. belli bir sayının üzerinde troll kanalı için oy alan başlıkların, kayıtlı yazarlar haricinde görüntülenememesi sözlüğü liseli ve meşgalesi olmayan denyolardan arındırabilir.

sedet, festival bileti satacağına sözlüğüne sahip çık.
  • göte göt demeyenlerin mekanı.
  • yıllarca takip edilmesi, okunması sonucunda beyninizi binlerce yargıyla doldurmaniza sebep olan mecra. her bir şeye, her önüne gelen bi kulp taktığından bir şeyi beğenecek, konuşacak, düşünecek, yapacak olsanız burda bi zaman okuyup geçtiğiniz vıttırızırt bir yargı zihninizin bi köşesinden fırlayıverip elinizi kolunuzu bağlayabilir. bi konuda kafanızın içine ne kadar çok yargı, eleştiri, yorum girmişse o kadar etrafınız çevrili olur, hareketsiz kalirsiniz.
  • aslında insan gibi şeyler yazacağıma (ne bileyim gülüp eğlenmelik geyikler, tartışmalar, mantıklı başlıklarda siyasi fikir yazıları, eleştiriler gibi) bütün gün saçma sapan şeyler yazan trollere, liseli ergenlere, incicilere falan laf yetiştirmeye çalıştığımı fark ettiğim bir platform olmuş bir zamanların en güzel sitesi.

hakikaten ama gerçekten 10 kişi başlık açıyorsa 8'i troll. bugün şöyle bir baktım yazdığım başlıklara çoğu saçma sapan şeyler, ben de onlara meram anlatmaya çalışıyorum. yeni yazar olmuş olabilirim ama neredeyse 10 yıldır okurum bu sözlüğü, gerçekten bu kadar değildi eskiden. trollü yetmezmiş gibi şimdi bir de aktroller geldi iyice battı ortalık. evet belki tavşan dağa küsmüş durumu var ortada ama sözlüğün eski günlerini bilen birisi olarak üzülüyorum sadece.
  • iyi ki günlük hayat buradaki gibi değil lan. ne leş insanlar var, ne hastalıklı beyinler, ibretlik.
  • sabahtan beri bir sürü yeni girilen entry okudum. özetlemek gerekirse.

konu futbol:

fb'li : ahahah 13 puan puan, siktik, soktuk, fair play...
    bjk'lı : çarşıyız biz lan, passolig, aq hepinizin, duruşumuz yeter,
    gs'li : geçen siktik soktuk, amk malları mancini şöyle iyi, amk malları mancini böyle kötü...

konu araba:

audi hayranı : en elit audi! diğerlerine binen mal, kıro, görgüsüz...
    mercedes hayranı : yıldıza kurban olun amk cahilleri, en rahatı mercedes...
    bmw hayranı: o yıldızla, halkalar götünüze girsin, bastı mı gaza gider mi gider...
    hyundai sahibi : o kadar para verince gider tabi amk gerizekalıları...
    vw sahibi : pahalı ama bir sor neden pahalı...

konu ilişkiler :

erkekler : bu türk kızları varya ne kadarda kezban, amk tripcanları, herşey müstahak bunlara...
    kızlar : bamyalar sizi. hepiniz odunsunuz anneyiz biz anne...

konu din :

ateist: amk gerizekalıları, ya olmaz öyle şey ya...
    müslüman : töbe estağfurullah, ya o öyle değil ya...
    ak troll : seçimde ne soktuk ama hamdolsun...

konu tv, dizi, vs :

a kişisi : ya ne güzel bölümdü bir siki de beğenin lan amk elitistleri...
    b kişisi : hesap makinesiyle mi çektiniz lan o açılar ne öyle, ben bile daha iyi çekerim amk salakları...
    c kişisi : recep ivedik gene götürdü parayı hayvan şahan!
    d kişisi : bunu izleyenlerin zekası yok ya, iq 0 amk beyinsizleri...

ekşi sözlük: üniversite öğrencisi ve üniversite mezunlarının çoğunluğunu oluşturduğu, türkiye'nin aydın yarınlarının fikirlerini açıkca beyan ettiği, konuştuğu, tartıştığı sanal platform.

özetle biz bitmişiz...
  • bugün kısmına bakmaktan artık midemin bulandığı yer. gündemdeki sıcak olayları, haberleri falan takip ettiğim bir yerdi. şu an bakıyorum 50 başlıklı listenin 11'i sik/sok vs aptal aptal şeyler. başlığı açanı troll listesine ekliyorsun da yine o başlık solda görünüyor.

içeriklere bakıyorsun bakınız verip aklına geleni söyleyenler, "ayar" vermeye çalışanlar, sırf küfür etmek için yazı yazanlar. ahlaksızlar yuvası mı ne diyorlar ya, gerçekten öyle artık. anca sosyal hareket falan olduğu zaman bakılır twitter gibi, o konuda eline su dökebilen yok maşallah, başka zamanlarda tırt.
  • gözünü para hırsı bürümüş, kullanıcılarına zerre saygısı kalmamış bir çöplük. allah aşkına tam sayfa reklam almak bizlere küfür değildir de nedir? şunu bana bi açıklayın:

http://i.imgur.com/dqr6od5.jpg

sözlüğe ilk girdiğimde gösterilen bir reklam değil bu, her sayfa değişiminde çıkmakta ve herhangi bir kapatma tuşu bulunmamakta. kaybolsun diye bekliyoruz. haram zıkkım olsun kazandığınız her kuruş.

edit: rootlu android için adaway ile kurtulmak mümkün
hesabın var mı? giriş yap