• zirvenin oldugu ak$am 7'de i$ ba$inda aklima geldiginden gelmek isteyip de katilamadigim zirve. biz sezyum, efendisiz, disq ve ben kisa bir q3dm1.sanane.com aktivitesi gercekle$tirip zirveyi yadettik.

kendini artik sozlugun bir parcasi hissetmeme bahaneleriyle tum entrylerini sildirmek isteyen kimi $ahislarin da zirvede bulunmasi renk katmi$, co$ku katmi$, vakt-i zamaninda yaptigim tespitlere de ek dayanak olmu$ te$ekkur ettim.
  • suserlerin yaş ortalamasının düşüklüğü karşısında hayretler içinde kaldığımız güzel toplantı. mekanın kapısını açmakta çektiğimiz güçlüğün bizim arkamızdan gelen müşterilerce halledildiği, afgan kızı posteri üzerine iliştirilmiş "sözlük (ekşi)" yazısını göremediğimiz için birahimizi ve çerezimizi ısmarlayıp merdiven başına kurulduğumuz, ancak gözler karanlığa alışınca suser masasına dahil olduğumuz gafları da unutulmamalı. bir sürü suserla tanışıldı, isimleri anında unutuluverdi. mamafih, şahsımca ifa edilen vazifelerin bir kısmı şöyle sıralanabilir:
    - neşeli bir mühendis adayı olan zebellah'la damıtılmış / mayalanmış içki muhabbeti yapıldı.
    - everythingbutthegirl'ün elden ele gezen dijital kamerasına şirin şirin gülündü, gözlerin kapalı çıkmaması için içten içe dua okundu, üstüne amin denildi.
    - toplantıya birlikte gelinen kadim dost manchurian'ın birahi üstüne içtiği ikinci biradan sonra archangel in bondage'a "ben ettim siz etmeyin, sakın mühendislik okuyup gençliğinizi heba etmeyin," şeklinde öğüt verişi sıcak bir gülümsemeyle izlendi.
    - wookiert ile keman, gitar ve bas gitarların tel dizilimlerindeki farklılık üstüne üç dakikalık bir muhabbet döndürüldü.
    - bir ara sağımda, bir ara da manchurian'ın sağında oturan ve kendisiyle arjantin bardağı üzerine fikir alışverişinde bulunulan güzel hanım kızımızın isminin soupisgoodfood olup olmadığı düşünüldü.
    - kalkma vakti gelip çattığında,ultraviolent ve cubique'in meraklı ama şirin bakışları arasında, savaş meydanına yığılmış ölüleri çağrıştıran o mont ve palto höyüğünün içinden şahsıma ait olan giyecek bulundu, hatta sol üst cepteki paso sayesinde derhal kimlik tespti yapılabildi.
    - giderayak, sırasıyla orqan, eleqtra, ripley ve iris ile tanışılıp el sıkışıldı.
    - zirvede çekilen fotoğrafların nereden download edilebileceği merak edildi.
    - bir büfede ayaküstü birşeyler atıştırılıp, eve dönüldü.
  • taze suserların, eski suserlarla tanışması için bir şans olarak değerlendirilirse kaçırılmaz dedirten zirve
  • jazzbassla beraber gidip, ek$i sözlük yazısını göremediğimiz için bir kenarda bir miktar oturup yazıyı gördüğümüzde hareketlendiğimiz zirve. sürüsüne bereket suserla tanışmama rağmen, kimseyi hatırlayamadığım için memento havası yaratmıştı
  • sessizce dahil olup sessizce ayrıldığım* buluşmaca.
  • katilimla ilgili kurallar olup olmadigini merak ettiren zirve. ornegin, elimde kirmizi bir gul olacak, beyaz giyenler katilabilir, damsiz girilmez, aileye mahsustur, no smoking, kabuklu yemis yemek yasaktir, yerlere cop atmayin, cimenlere basmayin, soforle konusmayin, cep telefonlarinizi kapali tutun, veresiye yapilmaz, kemerlerinizi baglayin vb.
  • katilamayip, cooook uzaktan kiskanip,haset yapacagim tanisma-koklasma etkinligi,yenilsin, icilsin, eglenilsin...
  • mef ve fen bilimleri dersanelerinin öss denemelerinin yapıldıı gün olarak gelemememi sağlayan zirve.
  • sabahın körü denebilecek bir saatte, aslinda gec yatilan bi geceden sonraki ogle vakti, kapıma dayanıp beni zorla kaldıran tercihettiğimnick'in ısrarlarını kırmak istemediğim için mecburen katıldığım, spinapubica ile beraber mekana dalıp çevredekileri seyrettiğimiz, her bir kafaya bir nick uydurduğumuz ve katıla katıla güldüğümüz, koca istanbulda kalacak yerimiz olmadığı için 19:30 gibi erken bir saatte ayrılmak zorunda kaldığımız zirveler zirvesi.
    izmire kadar arka koltukta alkolün etkisiyle uyumakta olduğumdan sonrasını da hatırlamıyorum..
  • eğlencenin dibine vurduğumuz süper zirve... rock cafe'deki* bir bölüm sadece bize kalmıştı... o kadar kalabalıktıkki yaptığımız gürültüden rahatsız olan varsa bile şikayet etmek yemedi*... öyle çok tikki kırdığımız bardakların, kül tablaların*, hatta duvardaki bir panonun** bile parasını istemediler*, öyle çok eğlendikki hepimiz yorgunluktan öldük, delicesine dans ettik, yeni figürler bulduk... herkes çok sıcak kanlı idi... herkesi çok sevdim... yaşasın zirve diyorum... ayrıyeten (bkz: eksi sozluk sevgi halkası) (bkz: i love you sozluk)
hesabın var mı? giriş yap