• ilgili ilgisiz her konunun altında karşılaştığım küfürlerden sonra vardığım kanıdır.

edit: bi nebze olsun ortam toparlanır diye kendimce giriştiğim toplumsal duyarlılık işinden ilk 5 yorumla pişman olmaya başladım.

edit2: niki küfürden oluşan adamlar var onlar ayrı konu.

edit3: şu an hunharca küfür ediliyor.
  • yetersiz yazarların başvurduğu yöntem.
  • bence sorun ekşi sözlük'te çok fazla küfür olması değil, bundan şikayet edildiğinde verilen tepkilerin "öyle mi amına koyyim?", "tamam bundan sonra küfür edeni siksinler" şeklinde olması.

yani, sorun ahlaki değil zihinsel. 30 yaşına gelmiş insanların aklına ilk bu esprinin gelmesi. yoksa, yeri geldiğinde hepimiz küfür ediyoruz; küfürle, argoyla bir sorunum yok.
  • tamamen küfürsüz değil de eril küfürlerin kullanımını bir nebze olsun azaltabiliriz. gerçi kendim de çok sinirlenince dikkat etmiyorum ama genel bir duyarlılık yayılırsa sözlüğe ister istemez dikkat edilecektir. bu durumdan kadın yazarların/okurların rahatsız olduğuna eminim.
  • hayatta kac kisi kendisine küfür edilmesinden hoslanir?

ama komik oldugunu sanarak "sikerim sokarim amina koyarim" diyenler mantar gibi sözlügün her yerini sarmis durumda.

bu insanlarin rahatlamak icin baska yontemler bulmasi gerekiyor. ifade ozgurlugu, cinsiyetci küfür etme serbestligi degildir. dusuncelerini saygi cercevesinde iletmek gerekir, eger sen de saygi bekliyorsan.
  • beni rahatsiz eden durum. kufur cumlenin gidisine gore yerli yerine konabilir ama su iki sayfa entry'nin bile yarisi ayni espiri cabasiyla igreti durmus. kufur de ediyorsaniz az biraz orjinal olun gozunuzu seveyim.
  • küfür güzel bir şeydir, insanın doğalca kendini ifade etmesi için bence önemli bir olgu.

ancak burada çoğu yazar savundukları görüşlere yeterince hakim olmadığı için küfür etmek, daha doğrusu karşı tarafı aşağılayarak* tartışmada üstünlük elde etmeye çalışmak bence acı verici bir durum. bir çok entry çöpe dönüşüyor hatta bu durum yüzünden. evrim teorisi başlığında bolca görebilirsiniz, 2 taraf da yapıyor bunu.
  • doğru tespittir. yaş ortalamasının 18 ve üzeri olduğu bir ortam için küfür biraz fazladır elbette. bir de inci sözlükle kıyaslayanlar olmuş burayı, incinin yaş ortalaması 8 amk. bak yine küfür ettim, edilecek yerde edilmesi gerekir ama.
  • kimliği belli olmamanın verdiği gereksiz rahatlıktır o.
  • la etmeyin demiyor millet, bi zahmet okuyun sonra yine binbirinci kere ayni kufurlu espiriyi ilk sen bulmussun gibi girersin ahanda buraya.
hesabın var mı? giriş yap