9 entry daha
  • sayilarinin tas'a donup birilerinin kafasina yagmasini diledigim grup.
  • (bkz: kızların nicki pembe olsun)

böylece böyle saçma sapan burada tutan adamların dişi olduğunu belli eden yazarlara özelden mesaj yazmak için fazla kasmalarına gerek kalmaz.

(bkz: merhaba zamanın ötesi ben geldim)
  • başlık aklıma virginia woolf'un kendine ait bir oda kitabını getirdi. hatta kitap bitirdiğimde de ekşi sözlükteki kadın yazarların sayısını düşünmüştüm.

iletişim yayınlarından çıkan kitabın arka kapağı :

"erkeklerin kadınlara bıkıp usanmadan tekrarladıkları ezeli ve de ezici bir soru vardır: 'bizler kadar düşünme yeteneğiniz olduğunu ileri sürüyorsunuz. madem öyle, neden shakespeare gibi bir deha çıkaramadınız?' işte virginia woolf bu yakıcı soruya tarihsel ilişkilerin kökenine inip kütüphane raflarında şöyle bir gezindikten ve kısa bir kadın edebiyatı tarihçesi çıkardıktan sonra esaslı bir yanıt getiriyor."
  • erkek yazarların sözlükte var olma sebepleridir.

arkadaşlar iyi geceler. sizi biz yarattık asdfafsffhj.
  • sert bir dille uyarilmalari gerekir.
  • sözlükteki abazalar tarafından sürekli deşifre edilmeye çalışılan yazarlardır. hayır anlamıyorum, ne yapacaksınız, sikecek misiniz?
    kusura bakmayın ama burada yazan kadınlar sizin gibi abazalara tav olmaz beyler.
    kadın cinsiyeti üzerinden prim yapmaya çalışmanız da çok acizce, zavallısınız resmen. eminim çoğunuz sosyal hayatta kadınların gözlerine bile bakmaktan çekinen, kadınlarla iki laf etmeyi beceremeyen ezik, silik adamlarsınız. yazık.
  • beyinleriyle değil belden altında bulunan organlarıyla yazanların, beyinlerini değil belden altındaki organlarını bahane ederek laf sokmaya çalıştıkları yazarlardır.

(bkz: bi bitmediniz amına koyim)
  • ''ne alaka?" dedirten ve katılmadığım tespittir.

zira, sadece sözlük değil bir belediye otobüsü veya bır sınıfta bile, erkeklerin coğunlukta olduğu ortamda dişiler ilgiyi çeker. bu batıda da böyledir, doğuda da. bizde bazıları işi kezbanlığa da vursa.

böyle başlıklar açarak, ilgi çekip hatun düşürülemez.. (not: yok be, yoktur o derece de kaşarı, kezbanı)
  • renk katarlar. diğer her şeye renk kattıkları gibi.

zira erkeklerin beyinleri ne kadar siyah beyaz ise, kadınların zihinleri o kadar renklidir.
  • genelleme yapacak olursam en beğendiğim yazılar çoğunlukla kadın yazarlardan çıkıyor. erkek yazarlarda sanki çok düşünmeden yazma olayı daha hakim. bazen bazı erkek yazarlar da derin analizler yapabiliyorlar, takip ediyorum, derken birden kendilerini saçma sapan başlıklarda, kadınlara cinsiyetçi yaklaşımlar yaparken buluyorum.

karşı tarafa hakaret ederek, sert bir dille, küfür içeren, çok düşünülmeden öylesine yazılmış yazılar yazanlardansa daha anlayışlı, insancıl, hoşgörülü ve üzerinde detaylı düşünülmüş, tespitler içeren yazıları tercih ediyorum ve bunları da genellikle kadın yazarlar yazıyor. ikili konuşmalarda da kadın yazarlar daha kibar ve hoşgörülüyken, erkeklerde sinir, kısa kesme, kendilerine kibarca yazı yazan kişiye karşı saygısızca karşılık verme daha hakim.

ancak bu genellemenin dışında kalan, bana göre iyi yazan erkekler ve kötü yazan dişiler de vardır.
44 entry daha
hesabın var mı? giriş yap