• mezuniyetin üzerinden on yıla yakın zaman geçmesine rağmen hala feci özlenebilen okuldur. hüseyin abinin döneri, ilhami hocanın fırçaları, okul önündeki yokuşta kışın düşüp kolu kıçı kırmak, hastane caddesindeki ege piknik, pınar çiğköfte, mescit fighter, alt sınıfları dördüncü kat penceresinden sallamak, yarım metre karın üstünde futbol oynamaya çalışmak gibi şeyler hatırlandıkça gözler buğulanır, geçmişe dönme isteği hasıl olur insanda. çok yaşlandım lan seneye ölürüm ben.
  • kendimi katılırken hatırlayamadığım bir ilkokul sonu sınavıyla kazandığım okul. evet o zamanlar bu okullara öğrenciler ilkokuldan sonra alınırdı. hayal meyal anımsadığım ilk günümde, 11-18 yaş grubuyla bezeli bahçesinde korkuyla beklerken bünyede hogwarts etkisi bırakmıştı. orda farklı ve büyülü bir şeyler olduğunu düşünmüşümdür. ben dahil normal tek bir insan evladı barındırmamış, bizi 11 yaşında bir çocuk olarak alıp 18 yaşında aynı çocuk olarak bırakmış, öğrendiğim kadar kaybettiğim yer olmuştur.
  • okulda kiz meselesi yuzunden fevzi cakmaktan adam cagiran elemanin cagrilan adamlar tarafindan dovuldugu okul. saka gibi ama sebebi ise gelen tayfa ayrim yapmaksizin yesil uniformalilara uruk hai gibi dalmalaridir
  • bi tane müzik hocasi vardi zamaninda,daha sonra başka bi okulun müzikçisiyle kaçtı falan elazığda büyük çalkantılara sebep oldu.bu yukarda adı geçen teknisyen ömer abi hastasiydi bu müzikcinin.kadın baskasıyla kacınca ömer abi gama kasavate burundu bi dönem ortalarda görünmedi.
    bi de alt katta mescit vardı.her tenefüs iner "mescit fighter" olayına girerdik.
    bi de son dönem icat ettiğimiz "aksıray" diye bi oyun vardı ki akıllara ve bünyelere zarar bisiydi.(bilen bilir).
  • eski müdürü abdurrahman gencel'in elazığ anadolu lisesi üniversitesi açma planları vardı hala var mı bilmiyorum tabi.
  • ilk mezunlarıyla son mezunları arasında dayı-yeğen,hala-yeğen vs derecesinde yaş farkı bulunan, elazığ'ın ilk anadolu lisesi.
    bu okula yeni başladığımda okul müdürünün bir öğrenciye burayı niye tercih ettin sorusuna, öğrencinin ''fen lisesini istiyordum ama burası oldu,nasip'' cevabıyla okul müdürünün (bkz: abdurrahman gencel) yüz ifadesi bana ilk günden kalan bir hatıradır.
    yani ilk gününden son gününe kadar bende iyi kötü birçok hatırası bulunan bir okuldur burası.
    okul mezunlarının hâlâ birbirleriyle sıkı iletişim halinde olduğunu da yazmak gerekir.bu da bu okulun bir okuldan daha fazlasına sahip olduğunu gösterir.
  • elazığda bulunan, fen lisesi sınavında 1000 puanı devirmiş, istanbul fen lisesine gidebilecek veletlerin kro aileleri yüzünden (bkz: kendimden biliyorum) mecbur olarak gittiği okul...
  • hayatımın altı yılını geçirdiğim, tanığım en kaliteli insanları yetiştirmiş, öss ve eskiden öys sınavları okul sıralamalarında devamlı üst sıralarda bulunan ülkenin doğusunun en iyi okullarından biridir.
  • hayatımın en güzel vakitlerini geçirdiğim eğitim yuvası. hala arada sırada rüyamda o yeşil üniformayı üzerimde görür, hüzünlenirim.
  • elazığ'da en fazla ingilizce yayın ve kaynağa sahip bir kütüphane barındırır.

edit: imla
hesabın var mı? giriş yap