• burası türkiye.
    türk vatandaşlarının çadırlarda kaldığı ve donarak ölmemek için elbiselerini yaktığı ülke.
    yıl 2020.
    kaynak

suriyelilere 35 milyar dolar harcama yapıldığını övünerek söyleyen sayın devlet büyüklerimiz(!) türk vatandaşları için dilencilik yapmaktadır.

kimisi canlı yayınlara* çıkarak bağış toplamakta, kimisi sms* ile yardım talep etmekte.
    bu vatandaşlar, vergisini verdiği ve vatandaşı olduğu ülkeden "vergisini verdiği" yani parasını zaten verdiği bir yardımdan faydalanamamaktadır.
    parasını vermemiş olsa dahi vatandaşlarımızın ve suriyelilerin arasındaki farkı görebiliyor musunuz?

insanlar çadırlarda soğukla ölüm-kalım savaşı veriyor.

ekranlarda boy gösterip bu yüce devleti dilendireceğinize kaçak sarayın bir günde ne kadar para harcadığına "sayıştay" raporlarıyla birlikte bakalım.
    işte bunu sayın devletimiz "bir günde" bir kişinin keyfi için harcamaktadır.

benim şu düzen siyasetinde herhangi bir partiyle münasebetim yoktur ama bu adamlar gözümüzün içine baka baka fetö'yü chp'ye itelemeye çalışan adamlardır. korkulur bunlardan.
    dün hoca dediklerini hain ilân eder.

"dün" demişken erbakan hocaları hakkında da pek hoş imalarda bulunmamıştı erdoğan.
    mesela erbakan'a "sen bir taraftan sandalyeyle dolaşacaksın, bir taraftan çeşitli hastane raporları, şunlar, bunlar, filan, falan çıkarıp göndereceksin, ondan sonra da bu siyasi mücadelenin içerisinde bir şeyler toplayabilir miyim, bir prim yapabilir miyim, bunun gayreti içerisine gireceksin." demiştir.

şimdiki ortağına ise "sayın bahçeli'yi dinlediğimde "bu siyasetçi mi yoksa başka görevi mi var?" diyorum." demiş ve bahçeli'yi alenen casusluk veya siyaset dışı bir görevle anmıştır. şimdi de ortaktır...

durun bunların kaynağını da vereyim. ah evet erdoğan bunları "samanyolu tv'de" söylemişti. hani şu fetullah gülen teröristinin televizyonu.

allah'tan korkmaz kuldan utanmazlar kendi vatandaşlarını hâlâ çadırlarda barındırıyor ama camii* yapmakla övünmekten de pek geri kalmıyor.

peygamberi çoban olan mütevazı bir dinin fertleri saraylarda kalmaya pek meraklı anlaşılan.

yiyin efendiler yiyin, bugünkü gündemimiz soğuktan ölecek olan aileler yerine işbankasının hisselerinin devlete aktarılması...
    "yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
    doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!"
  • seçim zamanı bu günleri hatırlarlar diye umuyorum.
  • bir adet sözcü sıçmığını gerçekmiş gibi buraya taşıyan troll hesabın sevgili salağı. ya nasıl inanırsınız bu saçma sapan haberlere? devlet bütün imkanlarıyla orada vatandaşının elinden tutmuş durumda. van depremini hatırlayın... nasıl yeniden bir van inşa ettiler,yine aynı şekilde yeniden bir elazığ inşa edecek bu devlet.. gerçek manada devletinden sivil toplumuna kadar herkes orada. depremin hemen akabinde askon iş adamları derneği oraya gitti ve bir okul yapma sözü verdi. bu sadece bir iş adamları derneği varın devletin yapacağı yardımları siz hesaplayın. ahaber neyse sözcü odur... sözcü ahaberin ters versiyonudur itibar etmeyin. kalkmış fetö olayına değinmiş sevgili yazar kılığındaki troll arkadaş... daha dün cumhurbaşkanı ne dedi? fetö terör örgütü ilan edildikten sonra siz bu adamlarla kolkola girmediniz mi? zaman gazetesine kayyum atandığında gidip zaman gazetesinin önünde devlete karşı direnmediniz mi?? sizden adam olmaz,insan olmaz... yapılan yardımlara kör kalmayın! devletimiz var olsun!
  • 100 binanın yıkılmadığı elazığ'da durum buysa...
  • çomaristan'da sıradan bir haber.
  • bu dünya onlar için bir imtihan. kader, nasip, kısmet.
  • bunlar hiç bir şey değil, siz olası istanbul depreminde olacakları görün birde. inanın içecek su, yiyecek ekmek, kafamızı sokacak çadır bulamayacağız, tabii çürük binalarda sağ kalırsak!
  • 20 mart 2019 tarihinde denizli acıpayamda meydana gelen 5.5. büyüklüğündeki depremin ardından oluşan onlarca köy evi ve hasarlı bina sonrası insanlar çadırlarda yaşamaya başlamıştır. bugün 13 şubat 2020, hala acıpayam ilçesindeki köylerde çadırlarda yaşayan insanlar bulunmaktadır. siz ne anlatıyorsunuz?
  • başımzı ağrıtacak hatalardan birisi. hdp şov yapmasın diye, yardım etmelerine engel oldular ama, daha büyük koz verdiler. ezilen çimler de yöre insanı oldu.
  • 21. yüzyıldan 22. yüzyıla geçeceğiz, hala alabildiğimiz tek önlem bez çadırlar.

prefabrik konutlar, konteynır kentler ne yazık ki #elazığlı insanlarımıza layık görülmedi.

millet normal evinde ısınamıyor bu soğukta, onlar bez çadırda ne haldeler kim bilir...
hesabın var mı? giriş yap