• artık nefes almıyalım ölelim ya da geceleri mum yakalım ya da suyun kenarına inip çamaşırlarımız orda yıkayalım elektrik 9.ay 89 tl gelmişti 11. ay 160 tl geldi iki kişinin yaşadığı bu evde bu paralar beni dehşete düşürdü üstüne üstlük bugün şubatta kirama gelicek zammı öğrenerek x2 dehşet yaşıyorum
  • ulan hesapladm 12 gun evde kalmisim 70 tl fatura gelmis. bende baska evde yasayan yok siktimin buzdolabimi bu kadar elektrik harciyor
  • buzdolabı nekadar eski yada büyükse okadar çok yakıyor. eskiler ayda 40/45?arası yakıyor. yeni aldım kurtuldum. 270? nedir arkadaşım, hergün çamaşırmı yıkadın hergün ütümü yaptın, evmi süpürdün, az tasarruflu kullan!
  • son aylarda 25- 30tl arasında gelen faturam bu ay 49lira gelmiş. o kadar şaşkınım ki. aradım sordum biraz zam yapıldığı icin bu şekilde olmuş. biraz mı? 2katı zam yapmışsınız. kombiyi açmamıştım daha çok soğuk olsun öyle açarım diye direniyordum evde kat kat giyiniyodum ama hiç açamayacağım o zaman kimbilir doğalgaz faturası ne kadar gelir.
    ölelim o zaman artık. soğukta oturalım.
    elektrik de kullanmayalım.karanlıkta oturalım.
  • rutin gelen faturanizi 2 ile carparak guncel faturanizi tahmin edebilirsiniz.

evde televizyon bile olmayan, aksam 7de eve gelen 2 kisiyiz. normalde 60-70 gelirken bu ay 120 geldi. oooo yeeeaah
  • kdv dahil birim kw bedeli 60 kuruştur. 2017 yılı kış aylarında bu miktar 40 kuruş idi.

kısaca %50 geçirmişler.
  • en son 179 tl gelen fatura.
    bir önceki ay 116 ödemiştim.

yarısına yakını da vergi.
  • dün gelen elektrik faturamızda
    gelen fatura tutarı: 84 tl
    tüketim tutarı ise 48 tl

bir önceki ay gelen fatura: 53tl idi.
    kullandığımız enerji miktarı değişmedi. ancak bir ayda gelen zamlar ve vergiler yukarıda gördüğünüz gibi.
  • bence artık ismi değişmeli, zira geldiğinde elime faturadan farklı bir şey alıyorum gibi geliyor.
  • döviz kurlarındaki artıştan ve yapılan aşağılık zamlardan önce ortalama 80-100 lira arası gelen fatura, bu ay(28 günlük) tam 141 lira geldi...

insanların içine çıkıp göz göre göre enflasyon yüzde 20 derlerse, terbiyesizleşirim!

evde kullanılan elektrikli eşyalar şöyle; buzdolabı, derin dondurucu, fırın, davlumbaz, dizüstü bilgisayar, iki adet televizyon, play station, adsl modem, uydu alıcı, ütü, su ısıtıcı, tost makinası, elektrikli süpürge ve telefon şarj aletleri...

elektrikli ısıtıcı yok, elektrikli şofben yok! bütün ampuller tasarruflu ampul ama fatura, soygundan farksız...

bulaşık makinesini yazmayı unutmuşum :(
hesabın var mı? giriş yap