• haber

elektrik dağıtım şirketlerine pandemi döneminde yaşadıkları zorluklar nedeniyle yaklaşık 3 milyar lira yardım yapılacak. yapılan yardım elektrik faturalarına yansıyacak.

devletimiz halk hariç herkese yardım ediyor maşallah. tamam halkına yardım edemiyorsun da neden cezalandırıyorsun?
  • başlık karakterinin sınırlı olması bu şekilde bir başlık yazmama neden oldu. asıl sozkonusu olay, elektrik şirketlerine yapılacak 3 milyar tl pandemi yardımı yapılması ve yardımın biz tüketicilerin faturalarına yansitilmasina karar verilmiş. hükümete artık kaçınılmaz olan tavsiyem şu olacak, böyle olmaz taksit taksit vatandaşı yatırın gitsin...

https://twitter.com/…tatus/1384757542065041409?s=19
  • adamlar her türlü krizi fırsata çevirebiliyor. düzen değişiyor, düzülen hep aynı kalıyor.

"amaaaan, faturalara yansıyacak 1-2 lira için mi bu kadar tantana yapıyorsunuz." diye düşünüp de sesini çıkarmayan andavallar yüzünden, istedikleri gibi at koşturuyorlar.

hala pedallı taşıtlar vergisinin gelmesini bekliyorum. acaba buna ne zaman sıra gelecek. alıştılar havadan civadan para toplamaya.

t: yardım adı altında mecburi olarak gasp edilen zorunlu karşılık.
  • 128 milyar doların yüzde kaçı ettiğini merak ettiğim bedeldir.
  • bedelini ben ödeyeyim. hükümet yardım etmiş olsun. ne güzel uygulama. bir de şu kısmı anlamadım pandemi döneminde nasıl bir zorluk yaşadılar ki? ödenmeyen faturalardan mı? demek ki halk fatura ödeyemiyor halka yardım et onlar da fatura ödesinler.
  • 100 tl'lik kullanıma 350 tl fatura bedeli alanların gözünün doymaması olayı.

nefes alıyorsun diye vergi ödenen ülkede 4 haftalık pandemi kısıtlaması için vatandaşa verebilecek 5 kuruş para kalmamış, çok ilginç.
  • 176 lira fatura geldi, 100 lirası elektrikle alakalı olmayan şeylere kesilmiş amk! adı elektrik faturası güya...
  • enfes bir çözüm. işadamlarımızın keyfi iyi.

aga bu ülkede devletle iş yapan bir işadamı ve iktidarla bağlantın varsa, dünyayı veba verem difteri ölümcül ebola salgını kasıp kavursa bile cebin zarar görmez. aksine ekonomik olarak uçarsın. kapitalizm çok acayip.
  • sikmeseler bari diyodu ya, artık sikiyorlar.
  • bunlar yeminle düşman, bunlar var ya savaşmadan ülkeyi gasp etmiş, düşman !
hesabın var mı? giriş yap