• amerika'da siyah kutuda satılıyor çünkü cilt kanseri yapma riski varmış. hani kullanırken 2 kez düşünün diyorum.
  • efendim cilt kanseri yapıyor vs. denmiş ve lakin yapılan çalışmalar böyle bir risk bulunmadığını işaret ediyor!

jama tarafından yayınlanan çalışma: https://jamanetwork.com/…llarticle/2119345#abstract

10 yıl süresince, 7457 çocuk üzerinde, egzama tedavisi için ortalama 793g uygulanmış ve yalnızca 5 çocukta kanser tespit edilmiş. kansere yakalanan çocukların; ikisi lösemi, ikisi lenfoma ve biri de kemik kanserinden mustaripmiş, hiçbir çocukta cilt kanseri görülmemiş.

bu çalışmaya güvenerek kullanabilirsiniz.
  • içinde az miktarda kortizon bulunan, süper ötesi işe yarar krem.

yillardan, yollardan sonra gelen edit: icinde kortizon yokmus megerse! belki de 10 yil once varmistir? ama simdi yokmus, kesin bilgi.
  • bir forumda dermatologların bayağı tavsiye ettiğini görünce araştırıp bağışıklık sistemini baskıladığını öğrendiğim ilaç. kanser riski var. amerika'da sigara paketlerindeki gibi kutusunda siyah uyarı taşıyormuş.

"eczema treatments get new cancer warning."
  • ilk ciktigi gunlerde dr.lar tarafindan super krem olarak hastalara kakalanan ama uzerinden zaman gecince kansorojen etkilerinin fazla fazla oldugu ogrenilen krem
    (bkz: deneme tahtasi)
  • sedef ve egzama için kullanılan yüzlerce çeşit kortizonlu krem ve pomattan sonra, "bunda kortizon yok hem de fiyatı 100 liraymış" laflarını duyunca adama acaba dedirten ilaç. üstündeki pimecrolimus etken maddesinin adını da görünce bir tür süper bakteriyi yanına alarak cilt rahatsızlıklarına savaş açtığını düşünüyor insan.
    ilksel yöntemlerden sonra biyolojik savaş...
    bu sefer yaptım gibi!
  • dermatit için doktorum tarafından verilen krem. kendisini az önce ilk kez kullandım, kullanmaz olaydım. adamlar prospektüsüne aleni olarak demişler ki “nadir olarak hastalarda kansere yol açabilir.”
    daha da kullanmayı düşünmüyorum... nadir-madir, adamlar demiş ki olabilitesi var...
  • aile hekimi, atopik dermatit tanısıyla bu ilacı yazınca sgk tarafından ödeniyor.
  • kendi egzama tedavimde kullandigim, benim icin en hizli sekilde etkili olan kremdir. performansta buna yakin krem icin (bkz: advantan) yine de az ve nadir kullanmaya dikkat ediyorum, kortizonlu oldugu icin.
  • kullandıktan sonra yüzümde yanma hissi yarattığı için kullanmaktan vazgeçtiğim krem.
hesabın var mı? giriş yap