• haramzade sen bu milletin hakkını nasıl ödeyeceksin ahirette.
  • sizin gibi liyakatsiz hak yiyen şeytanlar yüzünden ülke bu hale geldi allahın gazabı üzerinize olsun.
  • geçengün biri forged mail atmiş aynı isimle,hangi ekşici hacker atti olm çok güldük yemin ederim
  • çaylak olduğum dönemde bu başlığa yazmaya çok heveslenirdim, içimde kalmasın.
    kendi halkına düşman olan bir hükümetin eserlerinden yalnızca biri.
    umarım sen ve senin gibiler tez zamanda hak ettiğiniz gibi kapı önüne konulursunuz, hepimiz biliyoruz ki az kaldı.
  • bundan 5 veya 6 sene once idi. bir yazilimci olarak turkiye'de hayalim, turk hava yollarinda ise girmek ve havacilik sektorunun bir parcasi olup, hayalimdeki meslek olan pilotluga bir adim daha yaklasabilmek idi.

derken bilgi teknolojileri alaninda, benim oz gecmisime ve tecrubelerime uygun bir ilan acildi. ilan kriterlerinde belli basli universiteler ve ingilizce kistaslari vardi ve hepsini karsiliyordum, sonra genel yetenek ve ingilizce sinavlari yapildi ve ikisini de gectim.
    sonrasinda, insan kaynaklarindan "bilgi teknolojileri ilanı kapsamında yapılan sınavlarda belirlenen barajın üstünde puan alarak bir sonraki aşamaya katılmaya hak kazandınız" diye bir mail aldim. ve belirtilen gun ve tarihte, mulakata girdim.

teknik mulakat olmasini beklerken insan kaynaklari mulakati ile karsilastim. sorulan sorular soyleydi:
    -nerelisin?
    -anne baban ne is yapiyor?
    -okudugun kitaplar neler?
    -gazete okuyor musun? hangi gazeteleri takip ediyorsun?
    -hangi televizyon kanallarini takip ediyorsun?

gazete takip etmedigimi, televizyon da izlemedigimi belirttim. okudugum kitap da "kurum kulturu"ne aykiri olmamasina ragmen soylemeyi dogru bulmadigimi belirttim. sonra basarilar dileyip ugurladilar.

bir ay sonra, baraji gecemedigim icin elendigimi soyleyen bir mail aldim ki yukaridaki sorularin soruldugu sozlu mulakatta nasil bir baraj oldugu konusunu takdirinize birakiyorum. yasadigim hayal kirikligini kelimelerle anlatmam mumkun degil. o gun bir daha bu ulkede durani sevsinler diye diye avrupa'da is aramaya basladim.
    bir muddet sonra da, is bulup yurt disina yerlestim.

elif can yetim; su an oldugum yeri sana ve senin gibilere borcluyum ancak hicbir sekilde sana hakkimi helal etmeyecegim.

tanim: liyakat sahibi olmayan ve bulundugu yere hakeden insanlarin hakkini gasp ederek gelen bir mahluk.

selam ve dua ile.
  • sa my dear sis;
    herhangi bir şikayet edeceğim ast-üst statüsü personel yok etrafımda. sadece her sabah olduğu gibi gelip bir göz atasım geldi başlığa. başına bir hal gelmesin allahım esirgesin,
    salam ve dua ile,
    elhamdulillah.
  • kendisi 20 yıllık akp iktidarının siyasi bir sembolü olarak hafızalara kazınmıştır. yine bir akp'li pişkinliği ile bütün ortaya çıkan pisliğine rağmen asla istifa etmemiştir. elbet bu hesap da sizden sorulur elif hanım. solomon ve kane ile.
  • akp cocuklarindan biri. hala unutmadim kendisini. aylardir piyasada olmayan berat aabi'sine cektigi torpil maillerinin tamami kelime kelime aklimda. devran dondugunde 'berat aabi'sine diledigi selam ve dualara cooook ihtiyaci olacak.
  • naberr helal yemeyen sözüm vitrin müslümanı çokomelli'nin biricik yalakası. halin vaktin bilirim yerinde. bundan onlarca yıl sonra çocuğunun çocukları bile öğrenecek kim olduğunu, ne yaptığını. internet unutmaz.

vakko eşarp ve hermes çanta ile.
  • ağzından allah, kitap, dua kelimesi eksik olmayan fakat yüzlerce belki de binlerce insanın hakkına giren bir ablamız. sizler yüzünden bu ülkeyi seven, hizmet etmek isteyen insanlar kaçıyor.

inşallah o kibirinizde boğulursunuz.
hesabın var mı? giriş yap