• web sitelerinin "kimiz" bölümünden:

"biz sadece sansürden rahatsız olan, bu konunun unutulmamasını, gündemde kalmasını, yanlış uygulamaların bir an önce çözüme kavuşmasını isteyen, susmanın bir işe yaramadığını bilen, ses çıkarmaya hazır bir grup insanız.

başka da bir şey değiliz.

yani nedir elimsende?

elimsende, kollektif bir heyecanın, hep beraber ses çıkarmanın oluşumudur. sansüre karşı durmak isteyen herkesin katılımıyla günden güne büyüyen, gelişen bir harekettir, bir tepkidir."

yorumlar bölümünden eklenen videoları izleyebilir, siz de kendi videonuzla bu oluşuma katkıda bulunabilirsiniz.
  • ülkemizde giderek artan sansür belasına karşı söyleyecek bir lafı olan herkesi, mesajını eline yazıp videoya kaydetmeye davet eden, sansür karşıtı bir oyun-oluşum..

kaydedilen ve siteye gönderilen videolardan kurgulanacak/oluşturulacak bir video, pek çok platformda yayınlanacak ve sansürden sorumlu kişilere ulaştırılmaya çalışılacak..

konu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve videolarınızı göndermek için:

http://elimsende.info/
  • bir oyun olmasi sebebiyle, istedigi halde sansur ile ilgili ne yapacagini bilemeyenler icin bir yol olmasiyla bile cok degerli bir girisim.
  • büyük devlet adamı adam sendenin eşidir. çocukları kulağım henüz 6 yaşındayken adam beyin vefat etmesi sonucu dul kalan elim hanım, arabistanlı düşünür harun bir kaza ile hayatını birleştirmiştir.
  • zaman zaman telefonu kapatirken soyledigimiz bir soz. deneyin... ki$kirtici...
  • kalabalik oynandiginda pek eglencelidir. kacanlarin ve kovalayanlarin birer kalesi olur. kacanlar kalelerinde dokunulmazlik daha dogrusu yakanilmazlik hakkini kazanirlar, kovalayanlar da yakaladiklarini kalelerine hapsederler. tekrar haraya* donmenin yolu elim sende jestiyle birinin* sizi serbest birakmasidir. tum kacanlar yakalanana kadar oyun bitmez, yani oyun bitmez. beslenme cantasi el surulemeden eve geri gider, muhtelif boyutta sac kurdeleleri toz toprak icinde kaybolur, onlugun koltuk alti yakalan(ma)ma ani siddetiyle yirtilir, yaka dugmesi bir yerlere sacilir. aksam berbat halde eve gelindiginde mutfaktaki anne der ki "gene mi yakalamaca* oynadin? anlat bakalim kim kazandi, kac kisiyi kurtardin?" aksam yemegine kadar toprakli ter kokusu esliginde kucuk caliskan kafa anlatilir bitmeyen oyunun kacanlarini ve kovalayanlarini.
  • sma li bebeklere yardım eli uzatan ve gittikçe büyüyen topluluk. parçası olmaktan gurur duyuyorum. şu ana kadar 10 bebeğin ilacına kavuşmasına vesile oldular, 11. yolda. duyun ve duyurun lütfen yazar arkadaşlar.
  • an itibariyle barış bebeğin kampanyasını bitiren platform. yolun açık olsun barış bebek
  • ayrıca, bir ekşi sözlük yazarı. hoşgelmiş. * *
  • özel yaşamda da geçerli, özellikle edebiyat ve düşünmeyle ilgili kişisel üslubumda şunların hepsinin olduğunu hissediyorum: birikim sağlama, sağlamlaştırma*, savunu, saldırı. zorunda kalmadan* kimseyle savaşmam, önüme ve işime bakarım ama pek tırsak, çekilgen değilim. güven ve şefkat hissi uyandıran biri olduğum halde kedi misali sokakta da var olurum. ibisilelerde kedilik içkindir, asker arkadaşım demişti: "ibisile familyası değil misiniz, kedi gibi sürtünür, sürtünür, illa kucağa alınır, kendinizi sevdirirsiniz*." bu herif en küçüğümüz, benden 10 yaş ufak özcan'ı da tanımıştı.. edebiyatta geçerli, şöyle: yazdığım belki de siktiriboktan klasör bu basılmaz diye geri çevrilince, düş kırıklığıyla değil öfkeyle geri çektim. ben size gösteririm havalarındaydım. ne yaptım, şansım yaver gitti önce bir kitap çevirisi yayınlatmayı başardım. sonra sıra bir şive sözlüğüne geldi. orada hata bende, 1,5 yılda sözlüğü neredeyse basıma hazırladığım halde bir abimin olurunu, eleştirisini almadan ilerlemiycem diye kaprisimsi önkoşul uydurmamla durdu da durdu iş. onu da yaparsam kişisel tarih gibi, aforizmalar gibi eksantrik bir kitabın peşine düşmeye sıra gelecek. evet öykücü, savaşçı, didişmeci ve dokumacılardanım. aslında ben yordamımı buldum: söyleyecek bir şeyim varsa ve basabiliyorsam*, tek okuyucum olabilecekse -tek, girişmek için yeterli. o tek okuyucuya elim sende yapmış olurum.

(bkz: ebiç)
    (bkz: elim sıkışık)
hesabın var mı? giriş yap