şükela:  tümü | bugün
 • sadece urfalıların değil, kendisini insan olarak tanımlayan her bireyin destek olması gereken anne, kadın!

  iki evladını ve eşini katlettiler bu kadının. ailelerini, dükkanlarını, kısacası hayatlarını talan ettiler!
  failler gereken cezayı alsın diye, adliye merdivenlerinde ağıtlar yakıyor bu kadın. ama ona ve ailesine yaşatılanları umursamayanlar, ağıtının içindeki cümlelere takılmışlar sanırım ki gözaltına almışlar bugün.

  bana bu ülkeyi çiz deseler, kocaman bir kadın olarak resmederim. kalbine acıdan taş oturmuş, ağıtlarla ağlayan bir kadın çünkü bu ülke...
 • hdp önündeki anneleri siyaset malzemesi yapan akp'lilerin görmediği annedir.

  emine şenyaşar uzun süredir adliyelerin önünde oturuyor.

  çünkü 2 oğlu ve eşi akp urfa vekili ibrahim halil yıldız'ın akrabaları tarafından seçim döneminde öldürüldü.

  emine şenyaşar adalet için direniyor.
 • 14 haziran 2018 suruç olayları'nda iki oğlunu ve eşini kaybeden bir anne.

  ey efendiler, ağalar anaları ağlatmayın. bu ağıtların altında kalırsınız.
  annenin ağıdı
 • “artık bu topraklarda yaşayamayız. şimdi evimi taşımaya gidiyorum. bu nasıl devlet, bu nasıl adalet?"
  https://twitter.com/…tatus/1377994724506755077?s=19

  aile, adalet mücadelesine devam edeceklerini belirten bir açıklama yaptı.
  https://twitter.com/…tatus/1378257425556443140?s=19

  --- spoiler ---
  ne olmuştu?

  urfa’nın suruç ilçesinde 24 haziran 2018 genel seçimleri öncesi 14 haziran’da akp’li vekil ibrahim halil yıldız’ın esnaf ziyareti esnasında korumaları ve yakınlarının şenyaşar ailesine ait işyeri ve hastaneye uzanan saldırıları sonucu, hacı esvet şenyaşar, oğulları adil şenyaşar ve celal şenyaşar ile vekilin ağabeyi mehmet şah yıldız yaşamını yitirdi. olayda mehmet, ferit ve fadıl şenyaşar ile birlikte toplam 8 kişi de yaralandı.

  saldırı sırasında yaralanan fadıl şenyaşar ve kardeşleri, tedavileri devam ederken gözaltına alındı ve sonrasında fadıl şenyaşar tutuklandı. şenyaşar, halen elazığ kapalı cezaevi’nde tek kişilik odada tutuluyor. olaydan 15 ay sonra 18 eylül 2019’da akp’li vekilin ağabeyi enver yıldız, 50 kişilik koruma ordusuyla geldiği urfa adliyesi’nde teslim olduktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.
  https://www.evrensel.net/…ldiza-18-yil-hapis-cezasi
  --- spoiler ---
 • allah tanık olduklarıyla başa çıkabilecek güç, sabır, umut versin.
 • cehennemi yaşattılar bu kadına, anneye ve hala yaşatıyorlar.
  2 oğlu ve eşi akp vekilinin akrabalarınca öldürülüyor hem de hastene içerisinde. birinin boğazı kesiliyor, diğerinin vücudunda 18 kurşun “rüyamda bile ağlıyorum” diyor. adalet mi? ara ki bulasın?
 • belki kaybettiklerini geri getirmez ama bir gün dolaylı veya direk intikamının alınmasını dilediğim anne. kimsenin adliye önünde desteğe gitmemesi, urfa'lıların büyük bir ayıbıdır.
 • ilk duydugum anda tuylerimi diken diken etmis bir olayda esini ve ogullarini bir vahsete kurban vermis annedir.

  olay, akp sanliurfa milletvekili halil ibrahim yildiz'in akrabalari tarafindan akp'ye oy vermeyecegi gerekcesiyle esinin isyeri basilip makineli tufekle taranmasiyla basliyor. sonra olayda yaralanan kisiler hastaheneye kaldiriliyor ve bu caniler hastahaneye gidip acil mudahale odasinda yarali kisinin bogazi kesiliyor. yanilmiyorsam bir diger yarali kisiyi de hastahanede kursunlar sikilarak katlediyorlar. hastahanede saglik calisanlarini darp ediyorlar, guvenlik kameralarini kiriyorlar, hastahanenin mallarina zarar veriyorlar ama ceza alan kimse yok.

  annemiz de bu vahsete sessiz kalan adaletsizlige tepki gostermek icin adliye onunde oturuyor. adinda adalet olan partinin yargisina bakin.. cok yazik!

  hepimize cok yazik. su olaylari neden gundemde tutmuyoruz anlamiyorum ama tahminim irkciliktan. yani su kisi bir türk olsaydi bence yeri gogu inletirdik, ki inlettik de.
 • ağıtları durmuyor hiç gözyaşı dinmiyor. bu acı karşısında valla insan gözü doluyor. allah yardımcın olsun teyzem. neden olanlara adalet denilen şey tüm sertliği ile yüzlerine çarpsın.
  şanlıurfa adliyesi önünde adalet nöbetinin 6. gününe ait haber linki aşağıya bıraktım.

  twitter link
 • güneydoğu anadolu bölgesinde hala hukuk ve adaletin tesis edilemediğinin yaşayan kanıtıdır. ne korumaların silahsız bir esnafa silahlı saldırısı, ne de yaralı olarak hastaneye kaldırılanların, hastanede öldürülmeleri açıklığa kavuşturulmamıştır.