şükela:  tümü | bugün
 • hellfire'in basi. hellion'un lideri ama ne oldu yalan oldu canim. hellion ziyan oldu tarot gibi pek çok dogaustu yetenek.
 • yapılan bir araştırmada x-men'in en seksi dişi karakteri seçilmiştir.
 • beyazperde com un haberine göre x men 3'de sigourney weaver tarafından canlandırılacak karakter.

  hoş bence iyi olmuş, ben her ne kadar frost'un hastası olsam da http://orig13.deviantart.net/…avigarcia-d3b6fpx.jpg adresinde de görüleceği üzere frost'un bu sylvia saint imajını onaylayan bir kişiliğe sahip değilim, dolayısıyla sigourney ablamın, vereceği enfes karizmayla bu karakteri coşturacağı inancındayım.

  edith: january jones tarafından canlandırılmıştır. hastasıyım.
 • tam adı emma grace frost'tur. zaman zaman x men'e de katılır.
 • emma grace frost oldukça zengin olan frost ailesinin dört çocuğundan biri olarak dünyaya gelir. christian ve cordelia adında iki adet homo sapiens kardeşi varken kendisi ve adrienne homo superior sınıfına dahildir (ırkçı değilim, olmayı da düşünmüyorum, marvel universe de böyle adlandırılıyolar). neyse efenim adrienne dokunduğu eşyaların geçmişini okuyabilme gibi bir yeteneğe -yani psychometry- sahipken, emma ise bir telepattır. hem de öyle böyle değil. kontrol etmede aynı ustalıkta olmasa da professor x le yarışır bu hanım kızımızın telepatik güçleri. ilk olarak bu güçler ergenlik çağına girmesiyle ortaya çıkar. başkalarının düşüncelerini okuyabilen emma, duyduğu seslerden ailesine bahsedince kendini bir kliniğe kapatılmış vaziyette bulur. ama ne diyordum, bu telepatlık hadisesi yabana atılacak gibi değildir, jedi mind trick benzeri atraksiyonlarla klinikten kaçmak son derece kolaydır. yalnız her superior olan çizgi roman aleminde süper kahraman olarak kariyer yapacak değildir ya. emma frost'un seçimi supervillain olmaktan yanadır.

  bu seçimin akabinde de gideceği yer tabii ki hellfire club'dır. kulüp de öyle sahipsiz bir oluşum değildir. bi sürü king i queen i falan vardır. misal o dönem başında white king edward buckman ve white queen paris seville vardır. ve tabii bu ikisinin mutant avcısı sentinellerle ilgili projeleri...bu aşamada hellfire daki diğer bir mutant olan sebastian shaw devreye girer ve inner circle kurulur. akabinde yönetimi ele geçirirler ve sebastian shaw black king olurken, emma frost da white queen ii olur. bu aşamadan sonra white queen'i (oh be aynı ismi yazmaktan bıkmıştım, biraz da takma adla devam edelim) hellions adlı bir grup genç supervillain i eğitirken görürüz. bunların da yardımıyla x-men i yakalayıp kitty pride'ı kaçırmak kötü karakterlik bazındaki kariyerinin pik yaptığı andır. ama işler beklendiği gibi de çıkmaz pek. hellions ın gelecek vaat eden üyesi firestar kötü planlarını anlar ve takımı terk eder. dahası trevor fitzroy adlı mutant hellions a saldırarak öğrencilerini öldürüp white queen'i de komaya sokar (bu aşamada marvel bize dinsiz-imansız ilişkisini öğretir).

  işte bu noktada da, kötülüğe bile iyilikle karşılık veren x-men kardeşlerim devreye girer. kendisini kurtararak x-mansion'a götürürler. burada (şimdi elimde hali hazırda bu sayılar bulunmadığından tam olarak hatırlayamamakla birlikte) bir şekilde iceman in bedenine transfer olur. ama xavier kendisini bedenine döndürmekle kalmaz, aynı zamanda ona iş olanağı da sağlar. artık emma frost banshee ile beraber generation x e massachusetts academy de ders vermektedir. lakin kendisinin öğrencileri ile yaşadığı talihsiz olaylar silsilesi burada da vuku bulur. gayet iyi niyetli bir şekilde aile şirketleri frost international'ın ceo'su haline gelen kızkardeşinden maddi yardım ister. bu talebi, hem ailede kendisinden boşalan kötü karakter konumuna geçen hem de white queen iii olan kardeşi adrienne tarafından; öğrencilerinden synch in ölümüne sebep olan okulun bombalanması işlemiyle cevaplanır. emma frost'un bu olay sonucu tepkisi öyle böyle değildir. kardeşini silahla vurarak öldürür.

  artık burada yapılacak bir iş kalmadığından emma frost (bu ismi yazmaktan bıktığımı yine vurgulamak istiyorum, neyse az kaldı sonlara geliyoruz) genosha'ya giderek oradaki sentinellerle savaşır. bu aşamada yeni bir yetenek kazanır ve tamamiyle elmas benzeri bir forma dönüşebilmektedir. ancak bu formu aldığı zaman telepatik yeteneklerini kullanamaz, o ayrı. uncanny x-men 129. sayıda ortaya çıkan emma frost bir kez daha x-men'e döner. şimdi bu aşamada marvel ''aşk-ihanet-entrika ne ararsan var giieeeeeel!'' stratejisine geçer. emma frost, scott summers aka cyclopsla telepatik bir ilişki içine girer. x-men in seksi hatunu, daha önce magneto yla beraberliği ve icemanle çıktığı akşam yemeğinden sonra sahnelere geri dönmüş olur böylelikle. ama jean grey bu durur mu? durmaz, hatta ikisini basar. böylelikle iki telepat arasında bir catfight başlar. ama kocası söz konusu olunca fair playden nasibini almayan jean grey, tabii ki phoenix'in yardımıyla (yoksa yetmez o kadının gücü böyle mind tricklere) emma frost a travmatik gençliği ve hellfire günlerini hatırlatır. scott, karısının yaptıklarına çok kızar, karısını ve x-men i terk eder. ve yeni bir dram kapıdadır. xorn (aslında magneto olduğu sonradan ortaya çıkmıştır) x-men e saldırarak jean grey i öldürür, üstelik de cyclops pişman olup dönmüşken (bu aşamada daha fazla bilgi veremicem, jean grey le ilgili olası bir entry için malzeme kalsın). gelelim bu olaydan sonra olanlara. new x-men i grant morrison yazdığından ve astonishing x-men sayılarını da joss whedon ele geçirdiğinden, belki sex sells mantığıyla belki de karakterlerde daha radikal değişiklikler yapabilmek için bu serilerde ikisi sevgili haline gelirler ve aşk hayatlarına bol miktarda yer verilir. zaten grant morrison'ın favori kahramanlarından biri de bu kadındır. ayrıyetten emma frost ve cyclops, xavier'in yokluğunda akademinin başına geçip geleceğin süper kahramanlarını yetiştirirler.
 • kimi zaman saf guzelligiyle bir genc kiz, kimi zaman da kirk yillik porno yildizi gibi cizilen talihsiz marvel karakteridir. sanmiyorum ama eger sigourney weaver'in canlandirmasi gibi bir olay gercekten var ise, fevkalade yanlis bir secimdir. carmen electra'nin saclarini sariya boyamak yeterlidir oysa.
 • astonishing x-men'in ilk sayısında cyclops ve wolverine, açılan bir jean grey konusu üzerinde kavga etmeye başladıklarında; beast'e ''üst düzey bir zeka, psychic yetenekler, paranin satin alabildiği en iyi vücut; ve hala sıralamada bir cesedin altında yer alıyorum'' diyerek mantalitesini ortaya koymuştur, çirkef bir karakterdir.
 • astonishing x-men'in son çizimlerinde resmen harcanmıştır;

  http://secret-invasion.blogspot.com/…l-harcand.html
 • x-men second coming sırasında ölmesi en muhtemel karakterdir kanımca...
 • (bkz: january jones)