• kriz dönemiyle muhtemelen artan, abazanlara yönelik "kontör gönder cam açayım" taleplerine emniyetin teknolojik müdahalesidir.
    tabi mesajla uyarılmadan bu çağrılara kanacak kadar aklı penisinde olanların, uyarıdan sonra ne kadar akıllanacakları tartışılır.
  • o kadar paranoyak bi hale geldik ki, bu olay sonrasında bile ben 27 dakika bir bit yeniği aradım.
    bulamadım.
  • güzellik uykumdan uyandıran bir sms olmasının yanında mesajı ,

"ihbar etmeyiniz " gibi okudum . bakınız ona bile "olur eyvellah " diyerek kapattım

şunu da eklemek istiyorum : egm kamuya aittir .
  • kontör dolandırıcılığına dönük genel bir uyarı mahiyetindedir, ki kanaatimce halkımız bundan fayda bulacaktır.

eğitimli biri yemez belki bu dolandırıcılığı ama mısır piramitleri türkiye'den kaçırılmış deyince "vay şerefsizler adiler" diye cevap veren binlerce cahil ve saf insan var bu memlekette.
  • yakında emniyet genel mudurlugunden topluma toplu onerilerde bulunmasi olarak devaminin gelmesini bekledigim olay.
    ornegin "bugun 1 mayıs meydanlara cikmamanızı oneririz", "alkollu arac kullanmayiniz" , "polislere kimlik sorulmaz" vb.
  • " bu aralar hiç olay çkmyr. çok sklyrm. akşam planın var mı? cvbını bekliyorum. celalettin"
  • sozlukteki turkcell kullanicilarini bir bir ayirmamizi saglayan olaydir. lakin avea kullanicilari (bkz: kendimden biliyorum) boyle bir mesaj almamislardir.
  • ilk önce electronic gaming monthly dergisinden geldiğini sandığım, anlam veremediğim mesajin gonderilmesi olayi. demek ki mesajın içeriğini de okumak gerekiyormuş.
  • insanın aklına hepimizin numarasını nereden buldunuz ya da bu numaraları size verenlerle bizim aramızda herhangi bir gizlilik anlaşması neden yok, isteyen gelip numaramızı alabiliyor düşüncelerini getiren durumdur..bir turkcell kullanıcısı olarak bana gelmeyen mesajdır ayrıca herhalde emniyet sen çok çakalsın yemezsin böyle numaraları diye düşündü..

edit: evet mesaj bana da gelmiş bulunmakta herhalde belirli bir sınıflandırmaya göre sırayla göndermekteler..
  • akşam akşam kendimi polis zannetmemi sağlamıştır. artık manyak mısın polis misin şeklindeki bir soruya vereceğim cevap çok açıktır. teşekkürler egm.
hesabın var mı? giriş yap