• kesinlikle astronomi. koskoca ay nasıl koskoca güneş ile koskoca dünya arasına girebiliyor ve de acayip bir doğa olayı gerçekleşiyor. ya da ay'a gönderilen bir uzay mekiği nasıl oraya konup bir daha nasıl dünyaya geri dönebiliyor. yıldızlar nasıl ışık yılı uzaklıkta ve de biz belkide onların 5000 sene önceki halini görüyoruz? tanrım yardım et ..
  • ölümü neredeyse istisnasız her gece düşünüyorum. uykuya dalmadan hemen önce geliyor aklıma ve bazen uykumu kaçırdığı oluyor. kendi ölümümü ve sevdiklerimin ölümünü düşünüyorum. sonsuzlukta kaybolmanın nasıl birşey olacağını merak ediyorum.
    sonra bu düşünceleri zihnimden kovmak için başka şeyler düşünüyorum. kozmik açıdan tüm evreni, sonsuz boşluğu düşünüyorum. dünya tarihini, eski savaşları, yıkımları, büyük olayları, dönüm noktalarını düşünüyorum. ve birden uykuya dalıyorum.
  • sabah nasıl erken kalkacağım ???
  • ayyy utandım
  • acaba yarın falcao gelecek mi ?
  • en az gece kadar karanlık olan şeylerdir. uykuların kaçar, sigarayı çok içersin, kahrolursun, dirhem dirhem azalırsın. yarına çıkmamayı istersin. hele benim gibi biriyseniz tuttuğunuz her şey elinizde kalıyorsa türlü ölüm senaryoları düşlersiniz. bastırdığınız onca şey yeniden gün yüzüne çıkar. maddelere sığınırsınız. geceler enterasan oluyor işte. her gece bir kaybediş.
  • moralim bozuksa geçmişi düşünürüm, mutlu olduğum zamanları, çocukluğumu,kafamı hicbir şeye takmadigim dönemleri... hayal kuracak kadar keyfim,umudum varsa da hayal kurarım. olmasini istediğim bir dünya kurgularım ,orda yaşarım.
  • enayiliklerimin ve gerizekalılıklarım başı çektiği şeylerdir.
    mesela; egosunu tatmin etmekten başka bir işe yaramayan kişilere verdiğim değer gerizekalılıklarımın başında geliyor. ...
    mesela; kendimden verdikçe yetersiz görüldüğümü gördüğüm halde bile bile vermek enayiliğim ikinci sıralarda.
    kısaca “hep iste, verme ama iste” devrine ayak uyduramayışımı kapsayan şeyler işte.
  • gelecek kaygısı
    lan zamanında şunu şöyle değil böyle yapsaydım durumları
    para
    sonumuz ne olacak ?

vs vs sabah 05:30 falan oluyo zaten ...
hesabın var mı? giriş yap