• mazut.. evet 3.75tl'ye yakıt aldığımı hatırlıyorum. sanki bir asır önceydi gibi geliyor. yazıklar ossun. yaşamak bu değil.
  • tavuk
  • süt ve çocuk bezleri.
  • yakita zam geldi araba kullanmayi bıraktık, sigara/alkol zammi geldi azalttık. semtte arabayi park edecek yer yok ispark da yuzde 50 zam yaptı. araba durduğu yerden 300 lira yakıyor:(

edit:650 lira oldu
  • kira verir gibi elektrik faturası ödemeye başladık la.
  • (bkz: bira)
  • starbucks. lattelerin, filtrelerin boynu bükük.
  • eti vişneli browni zammı. ilk çıktığında 50 kuruştu geçen baktım iki lira olmuş.
  • golf tdi'ım var. 50 litre depo haznesi var. 2016 yılının başında depoyu 120-130 tl gibi bir rakama dolduruyordum. güncel motorin fiyatlarından şu an ise 657.5 tl'ye dolduruyormuşum. 6 yılda yüzde %450 enflasyon gibi bir rakam.

not: bazıları gelmiş o dönem motorin 2 tl değildi de bilmem ne matematikten yoksul bir şekilde konuşuyorlar, ulan 2016'nın şubat ya da mart ayıydı belki motorin indirimine denk gelmiştik, net bir şekilde hatırlıyorum motorinin litresi 3,15 tl'ydi, 50 ile çarpınca 157.5 tl yapıyor depoyu doldurmak. sen gelip burada üçün beşin hesabını yapıyorsun da, bugün olmuş motorinin litresi 13,15, litreye 5 yılda 10 tl girmiş, bunu sorgulamıyorsun da, "o zaman şöyleydi böyleydi" yallah arabistana. bazıları da özel mesajdan bir anlatım bozukluğuyla konuşuyorlar ki demeyin gitsin, koskoca sözlük foseptik çukuruna döndü amk.

not 2: 08.01.2022 tarihinden geçerli olmak üzere 94 kuruşluk bir zamcık daha gelmiş motorine, ne diyelim allah belasını versin.
  • zaman… her geçen dakikayla zamlanan zaman..şimdi sahibi olmazsan , ilerde çok değerlenecek zaman..ah zaman ! aman ! man ! an ! nığ !
hesabın var mı? giriş yap