• gelmiş geçmiş en güzel türkçe sözlü şarkılar sıralansa, ilk sıralara oynayabilecek kadar şahane sözleri var desem abartmış olmam.
  • harika sözlere sahiptir.. yazayım tam olsun..

üzgünüm eskisi gibi diil lunapark
    bi yanıp bi sönerken hiç gitmemiş gibi
    ışıklar ama
    baksana bana gölgeme döndüm halim perişan.
    bi yanıp bi söner hiç
    gitmemiş gibi ışıklar ama

sen nehirleri yataklarında ayırırdın da örterdin
    üstümü
    hani yuvarlanıverirdi taşlar hani canları isterse.
    en güzel
    günleriydi onlar ama geri geliceklermiş gibi diil.
    bu sefer mutsuzum ama
    keyfim yerinde
    gel beraber diye diyil.
    karanlık, artık hurda bir eşyadır ve
    en güzel yerinde durur evin.

sen nehirleri yataklarında ayırırdın da örterdin
    üstümü
    hani yuvarlanıverirdi taşlar hani canları isterse
    lunapark üzgünüm
    diye diyil.
    bu sefer mutsuzum ama keyfim yerinde
    gel beraber diye
    diyil.
    karanlık, artık hurda bir eşyadır ve en güzel yerinde durur evin. hiç
    gitmemiş gibi ışıklar ama
  • elinizde sigara haydarpaşa'dan yıldız'a, dolmabahçe'ye bakarken dinlenmesi gereken şarkı, böyle bir şarkı ancak istanbul'da yapılabilir hissini daha yaşatması için.
  • zalimce bir şarkı. evet zalim çünkü içinde şöyle bir söz geçen şarkı için başka bir kılıf biçemem kimse kusura bakmasın ''sen nehirleri yataklarında ayırırdın da örterdin üstümü.'' müzikte kadirşinas itaatsizlik, fevri bir çıkış, tevarüs etmemiş bir hüzün. turgut uyar şiirinden mülhem bir grup için bu ifadeleri kullanmama kızmaz sanırım ismet özel.
  • karanlık artık hurda bir eşyadır, durur evin en güzel yerinde.... diye diil. diye diil. diye diil. ne yazar insan çok sevdikleri hakkında bilemiyorum şimdi diye diil. sen nehirleri yataklarında ayırırdın da örterdin üstüme. diye diil. içine girdin şarkının çünkü içinde çalıyor şarkı işte. su içerken. bakarken anlamsız. isterken. açlık bir yorgunlukken. istemezken hiç bir şey. diye diil. bir çırpıda söylüyor karanlıkta mutlaka. ışıkları kısıyoruz gün ortasında. tophane meydanı karanlık, bir spot ışıkla aydınlanıyor, ortasında sen. içinde bir sürü şey. yürürken içinde çalıyor şarkı diye diil. oysa tam da ondan. tam da ondan. güzel işte. güzel ne? bu. tam da ondan.
  • dinlemelere doyulamayan (bkz: büyük ev ablukada) şarkısı. ben doyamadım, oradan biliyorum.
    http://www.myspace.com/olmadikacariz
  • mutsuzum ama keyfim yerinde sözleriyle pek sık yaşanan ancak tanımlanamayan ruh haline tam teşhisi koymuştur.
  • yani bir nokta var. yapacak bir şey yok. olacak bir şey yok. dört saattir düşünüyorsun ertesi gün sevdiğim bir şey yapayım diye, bulacak bir şey yok, o nokta. birini arayayım diyorsun, diyecek bir şey yok. saat bilmem kaç oluyor. allaallla nasıl böyle oldu diyorsun, soru işaretsiz, çatacak bir şey yok. ondan diye değil, bundan diye değil. diye değil diye değil diye değil. bir günün fon cümlesi bu cümle olmasın ya boktan bir his yani. dünya ahret marizlenmişsin hissi. sigara migara yakıyosun evin en kıyak yerinde. o zaman da gelip nasılsın diyorlar ya helal olsun, nasıl da anı yakalıyorlar bir daha helal olsun. eh yani nasıl olasın keyfin yerinde. içlenmiyorsun yani. hadi sen dön diye değil, yolda yürümesini bilmeyen en az sekiz insanla çarpışmayasın diye değil, üçüncü sayfa haberi olmayan bir dünyaya uyanasın diye değil, kütüphanede motivesinden ölecek alkelay sineği sürüsü saldırısına maruz kalmama ihtimaline değil. ona diye değil, buna diye değil. ne güzel bi sözler bunlar. ne güzel bi müzikler. böyle marizlenmiş birilerinin bi şarkısı. evin en güzel yerinde sigaramı yakmışım filan. marizlenmişim. yan komşu kızının ağzını burnunu kırıyor şu an muhtemelen. ama ben ne yapayım yani. sigaramı yakmışım. keyfim yerinde.
  • şarkının tüm güzelliği 'bu sefer mutsuzum ama keyfim yerinde' liriğinde. acı çekermiş gibi başlıyor her şey. ve uzaklar beliriyor birdenbire. denizi dinliyorsun, sonsuzluğu hissediyorsun. sonra o çıkıp geliyor ya da gidiyor en olmayacak zamanda. belki her şey yolunda, herkes yanında, ama mutsuzsun. yakında olması gereken hep en uçta.
  • "bu sefer mutsuzum ama keyfim yerinde.. gel beraber diye değil!" kısmı,

"ben seninle sevgilim, mutsuz ama bahtiyardım..." * der gibi. sanki.
hesabın var mı? giriş yap