• pastırma + beyaz peynir + domates ve biber salçası karışımı, yanına soğuk içecek. meyve suyu olur kola olur ama çay falan değil. evet.
  • kaşardır. ekmeğe bile lüzum yok, tavada kızart ye. varsa sucuğu da dayadınmı tadından yenmez iste. siz siz olun beyaz peynir domateslere, sadece sucuklara kanmayın. ama kavurma da olabilir bak, o da kaşarla iyi gider. hadi afiyet bal şeker olsun.
  • köy ekmegi, kasar ve ayran.
    tencere tavayla ogrenci tostu yapiyorum guzel oluyor.
  • akşam vakti depreşti yine.

dilimlenmiş kepek ekmeğin dışa gelen yüzüne önce bir kat tereyağı, sonra da biraz salça sürüp iyice yediriyoruz. keza alt katmana da aynı şekilde. zaten sırf bunu bile kızartsanız şahane oluyor da... arasına kalın dilimlenmiş tam yağlı beyaz peynir ve ince kesilmiş sucuk. üstüne de yine ince bir kat domates. dış yüzeyler kızarıncaya kadar pişiriyoruz.

offff.
  • muratbey sürmeli+taciroğlu kaşkaval

bu ikiliyi ekmeğin arasına koyduktan sonra isterseniz at koyun tostun içine. bin numero lezzet.
  • bildiğimiz yarım ekmek, beyaz peynir, salça ve tereyağı kombinasyonunun üstüne tanımam.
  • kaşar peyniri, salça, kekik.
  • duble dil + duble kaşar.

yanına mutlaka kivi-elma suyu. valla dadından yinmez.
  • kasap yapimi sucuk

eski kasar

dünden kalma yarim ekmek

o ekmegin icine bir tatli kasigi acili biber salcasi

salatalik tursusu.

ekmek kizarmaya basladiginda altina üstüne tereyagi.

bunlari ben eksi usul, ocak üstü tost tavasiyla yapiyorum. rahmetli dedem 25 sene önce romanyadan getirmisti. yanina birde siseden eker ayran aciyorum.

offfff yeme, sabaha birak.
hesabın var mı? giriş yap