• bir lisenin yıllıgında gordugum , daha korkunc bir ad-soyad kombinasyonu olamayacagına beni hemen inandıran kisi :
    rahim koparan.
  • değdir
    afgan göçmeni birini tanıyorum. adamın adı degidire. tc vatandaşı olunca "değdir" yazmışlar.
    (bkz: nüfus memurunun halvet-i ruhiyesi)
  • tukcell de çalışmış bir arkadaşım göndermişti. adamın adı dölbent.
  • hic bir isim satilmis kadar kotu olamaz. bir ebeveyn cocuguna hangi zihniyetle, hangi insani duygu ile bu ismi koyar o da ayri bir konu.
  • -recep
    -tayyip
    -erdoğan
  • daha önce de yazılmış ama: (bkz: ibiş).

benim bu isimde bir arkadaşım oldu. yazmaya çizmeye de çalışan biriydi. ismi sorundu haliyle. çok önemli bir şey bulmuş gibi gözlerim parlayarak "yahu keşke ibrahim diye tanıtsaymışsın şimdiye kadar kendini. yazılarını da ibrahim x imzasıyla yayınlat bence" demiş idim. cevap: "ibrahim x kardeşimin adı. onun için kullanamadım."

sözün bittiği yer dedikleri yerin civarında olduğumu hissettim. dıhandım. sustum.
  • bir tanesi var ki evet arkadasim sen bunlardan birini tasiyorsun veya birinin acayip ismiyle dalga gececek yer ariyorsun.

benim adim ...

kisi tasidigi isimle ozdeslesir derler. bu ismi tasiyan kimseye karsi bu sekilde bir tavir gormedim. en kotu isim benim adim olmali.
    hic kimse ismimi soylemek istemez. ismimle cagirmalarini gectim benim hakkimda konustuklarinda dahi ismimi soylemezler.
    bunun farkina varmam siktiri boktan psikoloji kitaplariyla oldu gerci. baskalariyla diyalogumu gelistirmek isterken hayatimdaki garipligi fark ettim.

ismim yerine tercih edilen hitaplar;

arkadaslarim: haci, hocut, hacit, acu... sakal var ya. tek gordukleri sakalli hacilar.

disiler: canim, cicim, kuzum, sekerim... bir bakiyorum sevgilisi geliyor bana soylediklerini ona soyluyor.

ismimi bilmeyenler ogrendikten sonra inatla telaffuz etmekten kaciniyor: beyefendi, siz, ajan, afedersiniz - pek cok kisi icin adim bu -

(bkz: ismi lazim degil)
    (bkz: kim oldugunu bilirsin sen)

her neyse, bir erkek icin en kotu isim sevdigi kadin tarafindan dahi soylenmeyen adi olmali.

kullanilmayan bir isim yokluk belirtisidir ve sanirim en kotu isim de kullanilmayandir.
  • (bkz: toprak)

şimdi hani diyelim bu kardeşimizin bir kız arkadaşı var. sahiplenici bir şekilde seviyor ama severken. sevecek sahiplik ekleri kullanarak. şuyum buyum diyecek. diyor:

(bkz: toprağım)

nasıl oldu şimdi. kız barzo oldu birden. hemşo der gibi.

(bkz: topraam gel otur ya)
  • (bkz: oral)
hesabın var mı? giriş yap